طرح دانشجوی ایرانی برای تولیدتصاویرهنری درموبایل

رم - ایرنا - یك دانشجوی نمونه ایرانی در ایتالیا، موفق به طراحی یك نرم افزار هوشمند حرفه ای برای گوشی های اندروید، جهت تولید تصاویرهنری حرفه ای شد كه به صورت رایگان در 'گوگل پلی ' قرار داده شده است تا مورد استفاده عموم قرار بگیرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا در رم، بهرام لاوی دانشجوی سال آخر دكتری مهندسی كامپیوتر در شاخه هوش مصنوعی كه در سال 2015 به عنوان دانشجوی دكتری نمونه در دانشگاه كالیاری شناخته شده است، یك نرم افزار هوشمند بنام 'فوتو استایلایزر' را برای گوشی های اندروید طراحی كرد كه تنها رقیب نرم افزار معروف پریزما (prisma) محسوب می شود و با استفاده از هوش مصنوعی به تولید آثار هنری می پردازد.
وی به ایرنا گفت: این نرم افزار كه برای گوشی های اندروید طراحی شده است، با استفاده از تكنولوژی هوش مصنوعی و یادگیری عمیق (شبیه سازی شده از مغز انسان) قادر است عكس های كاربران را به نسخه های هنری و نقاشی شده تبدیل كند.
این نرم افزار حرفه ای شامل بیش از20نمونه از آثار نقاش های معروف جهان است و می تواند تصاویر مورد نظر كاربران را در قالب این آثار هنری تولید كند. پس از تولید مدل شبیه سازی شده مغز انسان، این نرم افزار قادر خواهد بود تا ویژگی های اصلی عكس كاربران و اثر هنری مد نظر را آموخته و پس از آن یك نسخه تركیبی را با حفظ ویژگی های هر دو عكس ارایه دهد . بدین ترتیب در نسخه هنری، می توان ویژگی های اصلی هر دو عكس را مشاهده كرد.
لاوی با اشاره به ویژگی های این نرم افزار، افزود: در این نرم افزار امكان انتخاب حداكثر سه اثر هنری بطور همزمان وجود دارد و كاربر می تواند تركیب این سه اثر را در عكس خود مشاهده كند. یكی دیگر از ویژگی های اصلی این نرم افزار حفظ حریم خصوصی كاربران است. بسیاری از نرم افزارهایی كه برای ویرایش عكس ارائه می شوند نیاز به دسترسی مستقیم به اینترنت را دارند ولی نرم افزار فوتواستایلایز فقط در داخل گوشی كاربر تمام پردازش های مورد نیاز را بصورت آفلاین جهت تولید نسخه هنری انجام می دهد.
گفتنی است كه فوتو استایلایزر تاكنون تنها رقیب نرم افزار معروف prisma است كه با استفاده از هوش مصنوعی جهت تولید عكس های هنری كار می كند. با این تفاوت كه این نرم افزار ایرانی علاوه بر اینكه امكان تركیب چندین اثر نقاشی در یك عكس را برای كاربران مهیا می سازد نیازی به اینترنت برای پردازش آثار هنری خود ندارد.
اروپام**461 ** 1663 ** انتشار دهنده: خسرو حسینی

سرخط اخبار جهان