مراسم بزرگداشت شهدای مدافع حرم ویژه شهید مرتضی حسین پور قمی برگزار شد

تهران - ایرنا - مراسم بزرگداشت شهدای مدافع حرم ویژه شهید مرتضی حسین‌پور (حسین قمی) و یادبود شهیدان محسن حججی و محمد تاجبخش در مجتمع فرهنگی سیدالشهدا بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.

به گزارش بامداد جمعه ایرنا، در این مراسم كه پنجشنبه شب با حضور مسئولان كشوری و لشكری و تعدادی از خانواده شهدای مدافع حرم برگزار شد، دبیركل گردان‌های سیدالشهدا عراق با بیان اینكه شهید حسین‌پور با ارائه راهكارهای مناسب توطئه‌های تجزیه‌طلبان نیروهای سوری را خنثی كرد و در تمامی نبردها در كنار رزمندگان ما بود، اظهاركرد: شهید حسین‌پور بعد از عراق به حلب سوریه منتقل شد و آخرین نبردش در آنجا بود و در حلب به عنوان فرمانده نیروهای حیدریون در سوریه حضور داشت.
ابوآلاء الولائی گفت: از جمهوری اسلامی ایران به خاطر حمایت‌های بی‌شائبه از مقاومت و از مقام معظم رهبری كه همواره پشتیبان نیروهای مقاومت علیه ظلم هستند؛ تشكر می‌كنم.
وی افزود: امام خمینی(ره) همواره یار و یاور مستضعفان بود و امام خامنه‌ای نیز راه ایشان را ادامه می‌دهد.
ابوالاعلا ادامه داد: فرزندان این مرز و بوم علیه مزدوران داعش در خاك عراق مجاهدت می‌كنند.
وی با اشاره به وجود دو جبهه در جهان امروز گفت: جبهه اول جبهه حق است كه تمام نیروهای مقاومت اعم از حزب‌الله، انصارالله یمن، مجاهدین بحرین، سوریه و لبنان همگی از نیروهای مبارزه علیه استكبار هستند كه جمهوری اسلامی ایران همیشه از آنها حمایت كرده است.
وی افزود: جبهه دوم جبهه استكبار است كه همه مزدوران اعم از داعش و النصره در آن هستند و آمریكا از آنها حمایت می‌كند.
ابوآلاء الولائی گفت: جبهه مقاومت توانست با ایستادگی خود تمام توطئه‌های مستكبرین را خنثی كند و از جمله مبارزان ضداستكبار، شهید مرتضی حسین‌پور بود. همیشه به یاد این شهدا هستیم هرچند كه آنها دیگر بین ما نیستند. همه نیروهای مقاومت عراق با این فرمانده جوان آشنا بودند؛ موقعی كه برادران در مقاطع مختلف مبارزه زخمی می‌شدند، وی در كنار آنها حضور داشت.
وی اظهاركرد: موقعی كه بغداد مورد تهدید تروریست‌ها بود شهید قمی در كنار مبارزان و جبهه حق حضور داشت. در كمربند امنیتی عراق به مدت 9 ماه همراه شهید قمی مبارزه می‌كردیم و در زمانی كه موفق شدیم، بیش از 170 خودروی بمب‌گذاری شده داعش را شناسایی و بمب‌ها را خنثی كنیم، شهید قمی در كنارمان بود.
ابوآلاء الولائی با بیان اینكه در همه حمله‌ها علیه نیروهای مزدور، از همراهی شهید قمی خاطره داریم، گفت: رشادت‌های شهید قمی در سوریه باعث وحدت نیروهای مبارز علیه تكفیری ها بود.
دبیركل گردان‌های سیدالشهدای عراق در پایان گفت: مطمئن هستم كه خون شهدا به ثمر خواهد نشست همان طور كه الان شاهد هستیم فقط كمتر از 7 درصد از سرزمین عراق در اشغال نیروهای بیگانه است.
به گزارش ایرنا، «مرتضی حسین پور» از پاسدارانِ نیروی قدس سپاه بود كه در زمان شهادت، فرماندهی عملیات «لشكر حیدریون» را بر عهده داشت.
وی، دقایقی قبل از اسارت «محسن حججی» بر اثر اصابت گلوله به پهلویش، بال در بال ملائك گشود.
شهید حسین قمی از سال 1392 تا لحظه شهادت بیش از 20 بار به مناطق درگیری در عراق و سوریه اعزام شد.
او از فرماندهان محورهای عملیاتی «غوطه شرقی» دمشق در سال 92 بود كه در آن عملیات دو همرزم و دوستش شهیدان «محمودرضا بیضایی» و «اكبر شهریاری» به فیض شهادت نائل آمدند.
شبد**1095**1953**1379 **
خبرنگار: رضایی مجد** انتشار دهنده: هادی افتخاری