متن پيام مهم بشاراسد رئيس جمهوري سوريه به رهبر معظم انقلاب اسلامي

تهران-ايرنا- بشار اسد رئيس جمهوري سوريه در پيام تبريكي به رهبرمعظم انقلاب با اشاره به نقش آفريني ايران در شكست محاصره ديرالزور نوشت:مردم ايران را كه همراه ما در جنگ عليه تروريسم خون تقديم كردند دراين پيروزي شريك مي دانيم.

متن پيام رئيس جمهوري سوريه به رهبر معظم انقلاب اسلامي كه ايرنا تصوير آن را از منابعي در وزارت امور خارجه دريافت كرده، به اين شرح است:
بسم الله الرحمن الرحيم
حضرت آيت الله العظمي امام سيد علي خامنه اي
رهبر انقلاب اسلامي ايران
سلام عليكم و رحمت الله و بركاته
مايلم در آغاز گرمترين مراتب تبريك و تهنيت خود را به خاطر دستاورد راهبردي كه ارتش عربي سوريه با همكاري همپيمانان و دوستان با شكست محاصره شهر ديرالزور را به دست آورد به حضرتعالي، دولت و مردم دوست ايران تقديم نمايم.
ما ضمن اينكه مردم ايران را كه همراه ما در جنگ عليه تروريسم خون تقديم نمود، در اين پيروزي شريك مي دانيم از طريق حضرتعالي تشكر عميق خود را از مواضع اصولي جمهوري اسلامي ايران عليه تروريسم و حمايت از مردم ما براي آزادسازي خاك ميهن خود از لوث تروريست هاي تكفيري ابراز مي دارم.
جمهوري عربي سوريه و جمهوري اسلامي ايران جنگ را عليه ظلم و تجاوزگري و از بين بردن خطرات تروريسم و مشاركت در بر پايي نظام منطقه اي و بين المللي بر اساس عدالت، برابري و كرامت همسان براي تمامي ملت ها و كشورها ادامه مي دهند.
اينجانب به نام مردم جمهوري عربي سوريه و به نام شخص خود، والاترين مراتب تشكر و قدرداني را به حضرتعالي و مردم دوست ايران تقديم مي نمايم و از خداوند مسالت دارم گام هاي ما را در راه خيرخواهي براي دو ملت و دو كشورمان و تمامي بشريت مسدد نمايد.
حضرت امام، والاترين مراتب مودت، احترام و قدرشناسي اينجانب از شخص كريم حضرتعالي را پذيرا باشيد.
بشار الاسد
رئيس جمهوري عربي سوريه
دمشق 15 شهريور 1396
**اول**1580