2 تبعه عراقی به علت سقوط خودرو در گردنه اسدآباد جان باختند

همدان - ایرنا - رئیس پلیس راه استان همدان گفت: سقوط یك دستگاه خودرو گذر موقت به دره 500 متری در گردنه اسدآباد موجب مرگ 2 تبعه عراقی و مجروح شدن یك تن شد.

سرهنگ رضا عزیزی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار كرد: این سانحه ساعت 19 و 30 دقیقه روز گذشته (چهارشنبه) بر اثر بی توجهی راننده به جلو رخ داد.
وی بیان كرد: این وسیله نقلیه با 2 سرنشین تبعه عراق در گردنه اسدآباد در حال تردد بود كه به علت انحراف از مسیر اصلی با خاكریز 2 متری برخورد می كند.
به گزارش ایرنا وی اضافه كرد: سرعت بالای این وسیله نقلیه موجب عبور این خودرو از بالای خاكریز و سقوط آن به این دره عمیق شد.
رئیس پلیس راه استان همدان با بیان اینكه راننده ایرانی این خودرو مجروح شد افزود: یكی از اتباع عراقی هنگام سقوط خودرو به دره از خودرو به بیرون پرتاب شده و جان خود را از دست می دهد و دیگر سرنشین عراقی نیز در بیمارستان جان باخت.
سرهنگ عزیزی گفت: همچنین در سانحه دیگری كه صبح امروز رخ داد بر اثر برخورد سواری پژو با پراید در ابتدای گردنه اسدآباد یك تن كشته و چهار نفر مجروح شدند.
وی اضافه كرد: طبق نظر كارشناس سوانح پلیس راه علت بروز این سانحه رانندگی انحراف به چپ غیرمجاز خودروی سواری پراید بوده است.
گردنه اسدآباد یكی از حادثه خیز ترین محورهای استان همدان است كه به علت بروز سوانح متعد از چند سال پیش كار تعریض و دو طرفه كردن آن اجرایی شد همچنین با توجه به احتمال بروز سوانح ناگوار چندین شیب راه برای هدایت خودروها هنگام نقص در سیستم ترمز پیش بینی شده است.
روز سه شنبه این هفته نیز یك دستگاه كامیون به علت نقص در سیستم ترمز به سمت میدان سید جمال حركت كرده و پس از برخورد با 6 وسیله نقلیه 13 تن را مجروح كرد.
7526/2087
خبرنگار: علیرضا جهانگیری** انتشار: زهرا پیرنیا