بهرام قاسمی: اقدام آمریكا درتصرف اماكن دیپلماتیك خارجی محكوم است

تهران - ایرنا- بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه، اقدام 'دولت آمریكا' در تصرف وتهدید به اعمال زور علیه اماكن دیپلماتیك كشورهای خارجی را محكوم و بدعتی خطرناك خواند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه كشورمان در واكنش به اقدام اخیر 'دولت آمریكا' در تصرف و بازرسی طولانی مدت اماكن دیپلماتیك روسیه در خاك آن كشور، ضمن تقبیح این اقدام خودسرانه و خلاف عرف و موازین بین المللی، گفت: اقدام دولت آمریكا در تصرف یا تهدید به اعمال زور علیه اماكن دیپلماتیك كشورهای خارجی در خاك این كشور محكوم و بدعتی خطرناك است .
وی گفت: این امر نشان دهنده آن است كه از این پس، اماكن دیپلماتیك هیچ یك از كشورهای خارجی در خاك ایالات متحده آمریكا از ضمانت كافی در رعایت مصونیت های دیپلماتیك برخوردار نیست.
به گزارش رسانه های روسی، ماموران امنیتی آمریكا املاك دیپلماتیك روسیه بویژه ساختمان سركنسولگری این كشور در سانفرانسیسكو را بازرسی كردند و هنوز در این ساختمان حضور دارند.
ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه به تازگی اعلام كرد كه وزارت امورخارجه این كشور را موظف كرده است، علیه اقدامات غیرقانونی واشنگتن به دادگاه آمریكا شكایت كند.
شبس** 1488 * انتشار دهنده: بهمن بامداد**