ثبت 2480 تعاوني بانوان براي اشتغال 30هزار نفر در دولت يازدهم

تهران- ايرنا- مشاور وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي در امور بانوان و خانواده، از تشكيل 2هزار و 480 شركت تعاوني بانوان در دولت يازدهم خبر داد و گفت: در اين تعاوني ها براي 29هزار و 870 نفر اشتغالزايي شد و 21هزار و 137نفر عضو دارند.

«وحيده نگين» امروز (سه شنبه) در گفت و گو با خبرنگار اقتصادي ايرنا افزود: در دولت يازدهم 27 تعاوني دانش بنيان بانوان متشكل از 156 نفر عضو، براي 310 نفر اشتغال ايجاد كرد. همچنين در چهار سال گذشته 10 شركت تعاوني فراگير زنان با عضويت 360 نفر و اشتغالزايي براي 260 نفر، راه اندازي شد.
وي به ساماندهي و حمايت از زنان سرپرست خانوار تحت پوشش سازمان بهزيستي در قالب تشكل هاي تعاوني اشاره كرد و گفت: حدود 260 شركت تعاوني هميار زنان سرپرست خانوار در دولت يازدهم شكل گرفت.
مشاور وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي در امور بانوان و خانواده، به تشكيل جمعيت زنان تعاونگر كشور اشاره كرد و گفت: يكي ديگر از اقدام هاي وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي در دولت يازدهم براي ساماندهي تعاوني هاي زنان، مربوط به تشكيل جمعيت زنان تعاونگر كشور مي شود كه با هدف ارتقاي سطح مهارت و توانمندسازي شغلي براي زنان، ايجاد فضاي مناسب براي ارتقاي جايگاه زنان تعاونگر و توليد و توسعه ايده هاي نوين در كسب و كارهاي مناسب براي زنان شكل گرفته است.
به گفته وي، پايش 693 طرح مشاغل خانگي با اشتغالزايي 42هزار نفر و كمك به ساماندهي فعالان و متقاضيان در قالب شركت هاي تعاوني مشاغل خانگي از ديگر اقدام هاي وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي دولت يازدهم در زمينه حمايت از توسعه تعاوني هاي زنان بود.
مشاور وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي در امور بانوان و خانواده، به ساماندهي تعاوني هاي توليدي موفق زنان در كشور اشاره كرد و گفت: تعاوني فرااستاني با عنوان «تعاون- تجارت ايران» با همكاري اتاق تعاون ايران شكل گرفت كه به شناسايي بيش از 130 شركت تعاوني منجر شد.
هدف از تشكيل اين تعاوني، ايجاد بازار جديد براي توليدات تعاوني هاي زير پوشش و نيز توسعه بازار آنها اعلام شده است.

براي آگاهي از آخرين اخبار اقتصادي ايران و جهان با كانال اقتصادي ايرنا در تلگرام همراه شويد:
@IRNAeco
https://t.me/irnaeco
اقتصام*9123*1961* مصاحبه: زهره دريغ گفتار*انتشار: مريم مسعود