حامیان تهرانی از762سادات ایتام و فرزند محسنین حمایت می كنند

تهران- ایرنا- مدیركل كمیته امداد امام خمینی (ره)استان تهران از حمایت 762 یتیم و فرزند محسنین سادات تحت حمایت این نهاد خبرداد.

محسن ولیئی، روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینكه 762 یتیم و فرزند محسنین سادات تحت حمایت كمیته امداد استان تهران هستند، گفت: 259 نفر از این تعداد یتیم و 503 نفر فرزندان خانواده های سادات هستند.
وی با اشاره به اینكه پنج هزار و 104 حامی از فرزندان سادات تحت حمایت كمیته امداد تهران حمایت می‌كنند، افزود: این حامیان در چهار ماهه نخست امسال 765 میلیون و 600 هزار تومان كمك كرده اند.
ولیئی بیان كرد: طرح اكرام ایتام و محسنین یكی از طرح‌های حوزه مشاركت‌های مردمی این نهاد است، كه بر اساس آن خیران می‌توانند با پرداخت حداقل 30 هزار تومان به صورت ماهیانه حمایت مادی و معنوی یك یا چند یتیم و فرزند خانواده های محسنین را عهده دار شوند.
مدیركل كمیته امداد استان تهران با اشاره به اینكه هریك از ایتام و فرزندان محسنین دارای حساب و شناسه بانكی مختص به خود هستند، افزود: كمك های نقدی حامیان بی واسطه و به صورت مستقیم به حساب ایتام و فرزندان محسنین واریز می شود.
وی به سرانه دریافتی هر یك از ایتام و فرزندان خانواده های مشمول طرح محسنین اشاره كرد و گفت: متوسط سرانه دریافت نقدی ماهیانه برای هر یتیم 260 هزار تومان و برای هر فرزند محسنین 110 هزار تومان برآورد شده است.
ولیئی بخش قابل توجهی از مشكلات معیشتی، فرهنگی و آموزشی این كودكان از محل مبالغ واریزی حامیان برطرف می شود، ادامه داد: خیران می توانند علاوه بر كمك‌های نقدی ماهیانه نیز برای تامین پوشاك، مواد غذایی، خدمات مسكن، كمك های درمانی و فرهنگی ایتام و فرزندان خانواده های محسنین تحت حمایت این نهاد مشاركت كنند.
مدیركل كمیته امداد استان تهران افزود: تقویت حس همدلی و همكاری در جامعه اسلامی، ترویج سنت حسنه احسان به ایتام و نیازمندان، ایجاد زمینه مشاركت افراد خیر و نیكوكار، حفظ عزت نفس و كرامت انسانی ایتام و خانواده های آنان و سایر خانواده های نیازمند از اهداف اجرای طرح اكرام ایتام و محسنین است.
وی یادآور شد: خیران جهت عضویت و كمك به ایتام و خانواده های نیازمند مشمول طرح محسنین می توانند به دفاتر كمیته امداد استان تهران مراجعه كنند و یا با شماره گیری سامانه 7355 نسبت به ثبت نام و ارسال كمك های خود اقدام كنند.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با كانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: امین كمالی فر انتشاردهنده:موسی فعالیان
تهرام/7247/ 1539

سرخط اخبار جامعه