پادشاه مالزی: از خاورمیانه درس بگیرید/ جدی شدن گروه های تروریستی در مالزی

كوالالامپور - ایرنا - پادشاه مالزی با توجه به جامعه چند نژادی این كشور جنوب شرق آسیا خواستار درس عبرت جامعه مالزی از درگیری های خاورمیانه شد و گفت: مردم باید از آنچه كه در چند كشور خاورمیانه در حال رخ دادن است، درس آموخته باشند، 'گروه های تروریستی در مالزی هم جدی شده است'.

به گزارش ایرنا، 'سلطان محمد پنجم' پادشاه مالزی در آیینی كه روز گذشته به مناسبت سالگرد تولدش برگزار شد، تصریح كرد كه مالزیایی ها باید قدردان صلح و رونق موجود در این كشور باشند.
به نوشته روز یكشنبه تارنمای روزنامه 'نیو استریت تایمز'، وی تاكید كرد، معتقد است مردم باید درس های زیادی از وقایعی كه در چند كشور خاورمیانه در حال رخ دادن است و این منطقه با منازعات مسلحانه، خونریزی و آشوب مواجه است، آموخته اند.
پادشاه مالزی همچنین از مالزیایی ها خواست كه همواره قدردان تلاش های انجام شده برای صلح و امنیت در این كشور باشند.
سلطان محمد پنجم تصریح كرد: قدردان تلاش ها و فداكاری ها باشید، عرق ها و اشكهای اعضای نیروهای امنیتی كه از زندگی خود گذشته اند، راحتی خود را برای ایجاد امنیت و حفظ صلح و هماهنگی كشور به كار گرفته اند، پاس بدارید.
وی همچنین تاكید كرد: مردم مالزی باید نسبت به برخی از وقایع كه به تازگی رخ داده است، همچون پیدایش گروه های تروریستی كه در عرصه جهانی از جمله در مالزی جدی شده است، هوشیار باشند.

پادشاه مالزی ابراز اطمینان كرد كه پلیس و نیروهای امنیتی این كشور می توانند با حمایت و همكاری مردم، بر مشكلات تروریستی غلبه نمایند.
وی اظهار امیدواری كرد كه مردم مالزی با نژادها و گروه های قومی مختلف یكی از باارزش ترین جنبه های كشور هستند و می توانند به زندگی منسجم كمك نمایند.
وی همچنین خواستار توقف اقدامات منفی كه باعث آسیب رساندن به مالزی و پیامدهای نامطلوب اقتصادی می شود، شد و تاكید كرد كه ظرفیت های زیادی وجود دارد كه مردم و دولت مالزی خود را توسعه دهند.
آساق**241**1611**انتشاردهنده: رضاپیمان یغمایی