پيگيري رقابت هاي شطرنج قهرماني پسران كشور در رشت

رشت - ايرنا - رقابت هاي شطرنج قهرماني پسران زير هشت سال كشور، با انجام دور سوم در رشت پيگيري شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا در پايان اين دور ، 13 شطرنجباز با غلبه برابر حريفان خود، با كسب سه امتياز در صدر جدول اين دوره از رقابت ها قرار گرفتند.
بر اين اساس اميرحسام جلالوند از همدان ، باراد يگانگي ، رادين حسيني ، اميرسام سجده و پوريا سمرقندي از گيلان ، رادين يادگار از قزوين و حسين طهماسبي از فارس صدرنشين اين رقابت ها هستند.
همچنين اميرحسين محمدي و سامان صفدريان از البرز ، بهراد كاويان راد و آراد قرباني از مازندران ، كيان كشاني از تهران و ارشيا علاقمند از آذربايجان شرقي ديگر صدرشينان اين رقابت ها تا پايان دور سوم هستند.
رقابت هاي شطرنج قهرماني رده سني زير هشت سال پسران كشور از عصر چهارشنبه گذشته با حضور 130 شطرنجباز از استان هاي مختلف كشور در رشت آغاز شده است .
شطرنجبازان شركت كننده در اين دوره از رقابت ها ، در 9 دور به روش سوييسي با هم به رقابت مي پردازند كه در پايان اين رقابت ها ، شطرنجباز برتر اين رده سني انتخاب و به همراه تيم ملي شطرنج رده هاي سني ايران در مسابقات قهرماني آسيا حضور خواهد يافت.
رقابت هاي شطرنج قهرماني رده سني زير هشت سال پسران كشور به مدت يك هفته در تالار شطرنج مهد انديشه مجموعه ورزشي يادگار امام رشت ادامه مي يابد.

** پيروزي تيم بسكتبال ملوان برابر درفك رشت
در مرحله حذفي رقابت هاي بسكتبال ليگ برتر بزرگسالان گيلان ، تيم ملوان بندرانزلي برابر درفك رشت به برتري رسيد.
به گزارش خبرنگار ايرنا ، در اين مسابقه كه از دور رفت اين رقابت ها در سالن ورزشي شهيد انصاري انزلي برگزار شد، تيم بسكتبال ملوان انزلي با نتيجه 68 بر 61 موفق به برتري برابر حريف خود شد.
در جريان اين ديدار ، تيم بسكتبال ملوان بندرانزلي در نيمه اول بهتر از حريف خود ظاهر شد و با استفاده مناسب از فرصت ها اين نيمه را با نتيجه 46 بر 30 به نفع خود به پايان برد اما در نيمه دوم تيم بسكتبال درفك رشت فاصله امتيازات را كم و با هفت امتياز، نتيجه اين بازي را واگذار كرد تا با برتري در بازي برگشت، شانس صعود به ديدار نهايي را داشته باشد.
ابراهيم گل آرا به عنوان ناظر اين مسابقه ، سيامك نصرالله زاده به عنوان سرداور ، هومن زرافشان و شاهين مومن نژاد نيز به عنوان داور در اين بازي حضور داشتند.
در ديگر ديدار مرحله حذفي رقابت هاي بسكتبال ليگ برتر باشگاه هاي گيلان ، تيم هاي نوآوران گلبند رشت و كاوه رودسر به صورت رفت و برگشت با هم رقابت مي كنند كه برنده آن، به همراه برنده دو بازي رفت و برگشت ملوان انزلي و درفك رشت، به فينال ليگ برتر گيلان صعود خواهند كرد.
در استان گيلان بيش از سه هزار ورزشكار سازمان يافته در رشته ورزشي بسكتبال ، در دو بخش بانوان و آقايان و در رده هاي سني مختلف فعاليت دارند.
خبرنگار: حسين مجرد ** انتشاردهنده: كبيري
7285 / 2007

سرخط اخبار استان‌ها