پاكستان بار دیگر نسل كشی مسلمانان روهینگیا را محكوم كرد

اسلام آباد - ایرنا - دولت پاكستان برای دومین بار در هفته جاری، كشتار و خشونت های جاری علیه اقلیت مسلمان روهینگیا را محكوم كرد و خواستار اقدام حزب حاكم میانمار و نیز سازمان ملل برای توقف فوری نسل كشی این اقلیت مسلمان شد.

به گزارش روز جمعه ایرنا، جلسه كابینه دولت پاكستان روز گذشته به ریاست شاهد خاقان عباسی نخست وزیر این كشور، با تصویب قطعنامه ای، نسل كشی مسلمانان روهینگیا را تحت فرمان مستقیم دستگاه های دولتی میانمار به شدت محكوم كرد.
در گذشته تقریبا سابقه نداشته است كه دولت پاكستان چنین قطعنامه شدیدالحنی علیه میانمار صادر كند و برای خشونت علیه اقلیت مسلمان این كشور از عبارت 'نسل كشی و اقدامات وحشیانه' استفاده كند.
در این قطعنامه آمده است: اقدامات وحشیانه علیه مردم بی دفاع نه تنها تروریسم دولتی محسوب می شود، بلكه موجب زیر سوال رفتن وجدان انسانی می شود.
دولت پاكستان در این قطعنامه از آنگ سان سوچی برنده جایزه صلح نوبل و رهبر حزب حاكم میانمار خواسته تا اقدامات فوری برای توقف خشونت های جاری علیه اقلیت مسلمان این كشور انجام دهد.
این قطعنامه همچنین از سازمان ملل می خواهد تا برای توقف فوری كشتار و نسل كشی مسلمانان روهینگیا پیشقدم شود.
روز دوشنبه هفته جاری نیز دولت پاكستان كشتار مسلمانان روهینگیا را محكوم كرده بود.
مردم پاكستان در روزهای اخیر اقدام به برگزاری تجمع ها و تظاهرات هایی در شهرهای مخلتف این كشور در اعتراض به كشتار اقلیت مسلمان و بی دفاع روهینگیایی ها در میانمار كرده اند.
عصر امروز نیز احزاب و گروه های مختلف پاكستان قصد دارند پس از نماز جمعه، تظاهرات بزرگی را در پایتخت و دیگر شهرهای پاكستان علیه حزب حاكم میانمار و در اعتراض به نسل كشی مسلمانان در این كشور برگزار كنند.
سراج الحق رهبر حزب جماعت اسلامی پاكستان به عنوان یكی از احزاب پیشرو در اعتراض به كشتار مسلمانان میانمار، خواستار اخراج سفیر میانمار از اسلام آباد شده و روز گذشته(پنجشنبه) خطاب به دولت پاكستان اعلام كرد درصورتی كه سفیر میانمار ظرف مدت 24 ساعت از پاكستان اخراج نشود، مردم معترض و خشمگین پاكستان ضمن برگزاری تظاهرات، به سمت سفارت آن كشور در اسلام آباد حمله ور خواهند شد.
از روز گذشته، تعداد زیادی از نیروهای امنیتی و پلیس پاكستان در اطراف منطقه دیپلماتیك اسلام آباد كه سفارتخانه ها در آن واقع شده است، مستقر شده اند و برای مقابل با هرگونه اقدام افراد معترض برای حمله به سمت منطقه دیپلماتیك در آماده باش هستند.
آساق**1723 - انتشار دهنده: محمدرضا منافی

سرخط اخبار جهان