مراسم «حلب حية» به همت مؤسسه در قلعه تاريخي حلب اجرا شد

تهران - ايرنا - مؤسسه مهنا در ادامه مجموعه اقدامات فرهنگي خود در سوريه به برگزاري مراسم بزرگ «حلب حية» با محوريت پخش ‌‌ تصاوير 3D Mapping در قلعه تاريخي حلب پرداخته كه با استقبال گسترده مردم سوريه مواجه شده است.

به گزارش روز پنجشنبه ايرنا از سازمان هنري رسانه‌اي اوج، به همت مؤسسه مهنا اجراي جشن‌هاي بزرگ «حلب حية» با محوريت پخش تصاوير 3D Mapping در شهر حلب سوريه در مقابل قصر تاريخي حلب در حال برگزاري است و با استقبال گسترده مردم جنگ‌زده سوريه مواجه شده است.
اين مراسم در ادامه مجموعه برنامه هاي هنري است كه با هدف ارائه خدمات فرهنگي به مردم جنگ‌زده سوريه و التيام روح آنان پس از آسيب‌هاي گسترده‌ي جنگ، در پيش گرفته است.
در مراسم «حلب حية» كه به عنوان يك جشن شبانه در ميان مردم جنگ‌زده حلب در نظر گرفته شده است در روزهاي اخير چهار بار اكران تصاوير 3D Mapping در نظر گرفته شده است كه در فواصل هر يك از اكران‌ها جُنگي شبانه شامل اجراي مجريان محبوب، سرود، مسابقه و ساير برنامه‌هاي جذاب روي استيج اجرا مي‌شود.
اجراي مراسم در شرايطي صورت گرفت كه پيش از اين رژيم صهيونيستي در اقدامي تأمل برانگيز محموله مهنا را كه وسايل پخش 3D Mapping بود با موشك منهدم نمود. با اين همه با تلاش دست‌اندركاران، اين مراسم بدون تاخير و طبق برنامه‌ريزي صورت گرفته اجرا شد و توجهات بسياري از رسانه‌هاي داخلي سوريه را به خود جلب كرد.
اين نمايش با استقبال گسترده‌ي مردم سوريه در شهر تازه آزاد شده‌ي حلب مواجه شده است تا جمعه ادامه خواهد داشت و پيش‌بيني مي‌شود بتواند در روزهاي آتي مخاطبان بيشتري را نيز در قلعه تاريخي شهر حلب، گرد هم آورد.
فراهنگ**9246**1569** خبرنگار: عليرضا مرادي ** انتشار: علي حبيبي

سرخط اخبار فرهنگ