استاندار: بهبود فضاي كسب و كار مهمترين هدف مديران آذربايجان غربي باشد

اروميه – ايرنا- استاندار آذربايجان غربي با تاكيد بر فراهم كردن بيش از پيش زمينه هاي جذب سرمايه گذار خارجي در استان گفت : هدف و تلاش مديران استان فراهم كردن زمينه هاي سرمايه گذاري و بهبود فضاي كسب و كار باشد تا زمينه رشد روزافزون استان فراهم شود.

به گزارش ايرنا و به نقل از پايگاه اطلاع رساني استانداري آذربايجان غربي قربانعلي سعادت روز چهارشنبه در جلسه مركز خدمات سرمايه گذاري خارجي استان افزود: تمام سعي و تلاش مديران و مسئولان استان در جهت هموار كردن زمينه هاي جذب سرمايه گذار در استان است و در اين راستا تمامي مديران براي بهبود فضاي كسب و كار در استان تلاش مي كنند.
وي با بيان اينكه در راستاي جذب سرمايه گذار خيلي از عوامل و رفتارهاي سياسي دخيل هستند، اظهار كرد: سرمايه گذاران خارجي به سختي مي آيند و در برخي موارد نيز با مشاهده برخي اتفاقات و رفتارها از سرمايه گذاري پا پس مي كشند.
مديركل امور اقتصاد و دارايي و نائب رئيس مركز خدمات سرمايه گذاري آذربايجان غربي نيز در اين جلسه گفت: 153 فرصت سرمايه گذاري براي سرمايه گذاران خارجي در قالب بسته سرمايه گذاري آماده شده است .
داوود غفارپور در ادامه به مشكلات، چالش ها و تنگناهاي فرآيند جذب سرمايه گذاري خارجي اشاره كرد و افزود: نبود نقشه راه سرمايه گذاري و ضعف امكانات زيرساختي از جمله اين مشكلات و چالش هاست.
در ادامه اين جلسه كارگاه آموزشي آشنايي با تامين مالي خارجي با هدف طرح و بررسي مسائل و موضوعات مرتبط با سرمايه گذاري خارجي در استان و ارائه راهكارهاي سياسي لازم و تسهيل و هماهنگي در خصوص جذب سرمايه گذاري خارجي و تامين مالي خارجي براي سرمايه گذاري در استان برگزار شد.
2093 ** خبرنگار و انتشار: صابر چهرقاني