ظریف: ایران و ژاپن می توانند شركای خوبی در حوزه های سیاسی و اقتصادی باشند

تهران- ایرنا- وزیرامورخارجه با اشاره به توافقات ایران و ژاپن در باره توسعه روابط اقتصادی ابراز امیدواری كرد ژاپن به شریكی قوی برای ایران در حوزه های سیاسی و اقتصادی مانند حمل و نقل، انرژی، نفت و گاز تبدیل شود.

به گزارش ایرنا از اداره كل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، محمدجواد ظریف امروز -چهارشنبه- با «ماساهیكو كومورا» فرستاده ویژه نخست وزیر ژاپن و از اعضای برجسته حزب حاكم و رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ژاپن در تهران دیدار و گفت و گو كرد.
وزیرامور خارجه در این دیدار با اشاره به توافقات دو كشور درباره توسعه روابط اقتصادی از جمله توافقات اخیر فیمابین در حوزه فاینانس پروژه های انرژی ایران، ابراز امیدواری كرد كه ژاپن به شریكی قوی برای ایران در حوزه هایی مانند حمل و نقل، انرژی و نفت و گاز تبدیل شود.
ظریف گفت: مقدمات این مهم با همكاری دو كشور درحال فراهم شدن است و ما معتقدیم ایران و ژاپن می توانند شركای خوبی در حوزه های سیاسی و اقتصادی باشند.
وزیر امورخارجه تاكید كرد: ایران امن ترین، باثباترین و دمكراتیك ترین كشور منطقه است و علایق سازنده دو كشور، حضور فعال و سازنده تر ژاپن را می طلبد.
ظریف دراین دیدار موضع اصولی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر مخالفت با هرگونه كاربرد و یا تهدید به كاربرد سلاح های هسته ای، لزوم حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات و ضرورت همكاری كشورهای مهم منطقه ای در كاهش تنش ها را یادآوری كرد.

**ما به ایران به خاطر پایبندی به تعهداتش احترام می گذاریم
«ماساهیكو كومورا» فرستاده ویژه نخست وزیر ژاپن نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به تهران و انجام رایزنی های سیاسی و اقتصادی با مقامات ایرانی و با تجلیل از نقش منطقه ای ایران گفت: ما به جمهوری اسلامی ایران به خاطر پای بندی به تعهداتش احترام می گذاریم.
فرستاده ویژه نخست وزیر ژاپن در ادامه با اشاره به پشت سر گذاشتن آخرین مراحل انجام خطوط اعتباری، ابراز امیدواری كرد روابط اقتصادی دو كشور وارد مرحله جدیدی شود.
«كومورا» در این دیدار همچنین با اشاره به مسائل اخیر در رابطه با كره شمالی، از روند پیچیده رویدادها ابراز نگرانی كرد.
به گزارش ایرنا، ماساهیكو كومورا فرستاده ویژه نخست وزیر ژاپن كه از روز گذشته در صدر یك هیات بلندپایه سیاسی و حزبی به تهران سفر كرده است امروز با دكتر حسن روحانی رئیس جمهوری دیدار و گفت و گو كرد.
كومورا قرار است در این سفر سه روزه به تهران با سایر مقامات سیاسی و اقتصادی ایران نیز دیدار و درخصوص توسعه روابط تهران- توكیو رایزنی كند.
سیام*3070*3061*1724*تنظیم: میترا بلندقامتی*انتشار: حسین فتح الهی