هوانیروز ماموریت های مردم یاری را انجام می دهد

تهران - ایرنا - مدیر بهداشت و درمان هواپیمایی نیروی زمینی ارتش (هوانیروز) گفت: از زمان پیروزی انقلاب شكوهمند اسلامی تا كنون این یگان مستقیما در خدمت مردم بوده و هست و نه تنها ماموریت های عملیاتی خود را انجام می دهد،بلكه ماموریت های مردم یاری و در خدمت مردم بودن را هم انجام می دهد.

سرهنگ پزشك هوایی كاظم امینی روز چهارشنبه در حاشیه برگزاری آیین دومین یادواره شهدای امداد و انتقال هوایی و تجلیل از پیشكسوتان بهداشت، امداد و درمان هوانیروز كه در ستاد این یگان برگزار شد، درگفت وگوی اختصاصی با خبرنگار دفاعی ایرنا، افزود: یكی از محورهایی كه می تواند به عنوان همدلی و همزبانی هوانیروز در عرصه مردم یاری و خدمت به مردم به آن اشاره كرد، همكاری این یگان عملیاتی با اورژانس كشور و انجام عملیات فوریت های پزشكی اعم از امداد و نجات و انتقال هوایی برای نجات جان انسان های مصدوم و متاثر از آسیب های انواع حوادث است.
وی ادامه داد: به همین منظور خلبان تیز پرواز هوانیروز به همراه پزشكان، پیراپزشكان و نیروهای امدادگر و نجاتگر به منظور نجات جان انسان هایی كه در جاده ها، كوهستان ها، دشت ها و جنگل ها دچار حادثه، سانحه و مصدومیت می شوند و بیماران نیازمند به دریافت خدمت متنوع و مختلف فوریت های پزشكی در مناطق صعب العبور، دور افتاده و كم تر برخوردار به این ماموریت های خطیر اعزام می شوند.
مدیر بهداشت و درمان هوانیروز اضافه كرد: در این راستا هوانیروز با همكاری اورژانس كشور در 17 استان با انجام صدها پرواز به ویژه در سال های اخیر موفق شد با به موقع رساندن مصدومین به مراكز درمانی و بیمارستانی جانشان را از خطر مرگ حتمی نجات دهد كه این نیز در نوع خود در همدلی و همزمانی با مردم كم نظیر است.
سرهنگ پزشك هوایی كاظم امینی تصریح كرد: در خدمت مردم بودن برای هوانیروز یك سری هزینه هایی از جمله هزینه های معنوی و مادی نیز به همراه داشته است كه شهادت و جانبازی حدود 70 نفر موید این مطلب است.
وی افزود: در اجرای ماموریت های مردم یاری و امداد و نجات یك سری از بالگردهای بسیار خوب ما مانند شنوك، 214 و كبرا كه بالگردهایی نیستند كه به این راحتی در اختیار ما قرار بدهند، دچار سانحه شدند.
اجتمام(4)** 7029**1569**خبرنگار: فرهاد شرف پور **انتشار: علی حبیبی
آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در كانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej