آمادگی كامل هوانیروز برای امداد و انتقال هوایی آسیب دیدگان انواع حوادث

تهران - ایرنا - فرمانده هواپیمایی نیروی زمینی ارتش(هوانیروز) از آمادگی كاملی این یگان واكنش سریع نظامی در امداد و انتقال هوایی آسیب دیدگان انواع حوادث احتمالی به مراكز درمانی و بیمارستانی در 17استان كشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار دفاعی ایرنا، امیر سرتیپ دوم خلبان یوسف قربانی روز چهارشنبه در حاشیه برگزاری آیین دومین یادواره شهدای امداد و انتقال هوایی و تجلیل از پیشكسوتان بهداشت، امداد و درمان هوانیروز كه در ستاد این یگان برگزار شد، در جمع خبرنگاران این مطلب را عنوان كرد.
وی در پاسخ به این سوال كه هوانیروز در بخش امداد هوایی چه تسهیلاتی را در اختیار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی قرار داده است، افزود: یكی از بحث های مهم طرح تحول سلامت، اورژانس هوایی است كه با بكارگیری بالگرد امكان پذیر است و هوانیروز در این راستاپیش قدم بوده و همكاری هوانیروز با اورژانس كشور از سال 1382 آغاز شده و تاكنون نیز ادامه داشته است.
فرمانده هوانیروز ارتش ادامه داد: در این راستا و در اجرایی دامنه همكاری های مشترك با وزارت بهداشت و استفاده از
توان ناوگان بالگردی هوانیروز در كمك رسانی، امداد و انتقال هوایی در حوادث غیر مترقبه، كنترل بحران و كاهش آلام و صدمات وارده به مردم در زمان بحران فعالیت های مطلوبی صورت گرفته است.
امیر سرتیپ دوم خلبان قربانی توضیح داد: از ابتدای سال جاری تا روز یكم شهریور جاری خلبانان هوانیروز برای خدمات رسانی به آسیب دیدگان انواع حوادث در 17 استان كشور 500 ساعت پروازی معادل 700 سورتی پرواز انجام داده اند.
وی در پایان تاكید كرد: این یگان واكنش سریع و تخصصی با دارا بودن انواع بالگرد و از آن مهم تر و ارزشمند ترخلبانان شجاع، با تجربه و ایثارگر و كاركنان فنی زحمتكش، این توانمندی را دارد تا در شرایط مختلف جغرافیایی كشور و در ماموریت های ابلاغی در تمامی شرایط های عادی، اضطراری عمومی و اضطراری پیچیده حضوری فعال در همه عرصه های یادشده داشته باشد.
قربانی اعلام كرد: پیش از این هوانیروز در ۱۵ استان كشور خدمات امداد و انتقال هوایی مصدومین و درخواست كنندگان خدمات كمك اضطراری را داشت كه اخیرا دو پایگاه امداد هوایی در دو استان دیگر را به این مجموعه اضافه كرده ایم.
وی با اشاره به آمادگی هوانیروز در اجرای انواع ماموریت ها در حوزه اورژانس پیش بیمارستانی و امداد و انتقال هوایی نیز گفت: از دولت محترم می خواهیم تا با افزایش بودجه و اعتبارات بستر مناسب را برای افزایش پایگاههای اورژانسی هوایی در سراسر كشور فراهم كند.
اجتمام** 7029** 1418
خبرنگار: فرهاد شرف پور ** ناشر: مریم برزآبادی

سرخط اخبار جامعه