پنج متهم در جریان حادثه كشته شدن 2 ترددكننده غیرمجاز در بانه بازداشت شدند

سنندج - ایرنا - دادستان نظامی استان كردستان گفت: پنج متهم در جریان حادثه كشته شدن 2 ترددكننده غیرمجاز در بانه شناسایی و بازداشت شدند.

به گزارش شامگاه سه شنبه ایرنا از روابط عمومی سازمان قضایی نیروهای مسلح، مجتبی شیرود بزرگی افزود: ساعت 8:30 صبح روز گذشته (دوشنبه) در جریان تیراندازی تعدادی از ماموران هنگ مرزی بانه به سوی ترددكنندگان غیرمجاز در بانه در فاصله یك كیلومتری از مرز و در حوالی روستای هنگه ژاله 2 نفر از آنها به نام های حیدر فرجی و قادر بهرامی بر اثر اصابت گلوله در دم جان می سپارند.
به گفته وی، با گزارش وقوع حادثه توسط بازرسی هنگ مرزی بانه، رئیس دادسرای نظامی ناحیه سقز و بانه به همراه مسئول و كارشناس پزشكی قانونی سقز و كارشناس اسلحه و مهمات در بیمارستان حاضر و اجساد را معاینه می كنند.
دادستان نظامی استان كردستان ادامه داد: صبح امروز نیز هیات اعزامی با حضور در محل وقوع حادثه نسبت به بررسی صحنه جرم، تحقیق از شهود و معاینه محل اقدام و صحنه جرم را بازسازی كردند.
شیرود بزرگی افزود: بدنبال بررسی های به عمل آمده در نهایت پنج نفر به عنوان عوامل تیراندازی شناسایی و به دادسرای نظامی احضار و پس از تحقیقات اولیه هر پنج نفر با قرار تامین روانه بازداشتگاه شدند.
وی گفت: اسلحه متهمان، گلوله ها و مرمی به پلیس جنایی استان جهت بررسی ارسال شده است و منتظر نظر كارشناس اسلحه و مهمات درباره نحوه بكارگیری سلاح توسط متهمان، در این حادثه هستیم.
دادستان نظامی استان كردستان ضمن ابراز همدردی با بستگان متوفیان این حادثه، به آنها اطمینان خاطر داد كه به این حادثه با دقت، سرعت و قاطعیت در دادسرای نظامی رسیدگی و نتیجه آن به اطلاع عموم مردم می رسد.
3034/ 9102

سرخط اخبار استان‌ها