نماينده مجلس: گونه هاي نمايشي بايد مورد حمايت قرار گيرند

تهران - ايرنا - عضو كميسيون فرهنگي مجلس شوري اسلامي با بيان اينكه نمايش ها در تاريخ ملي ايران ريشه دارد، گفت: گونه هاي نمايشي بايد از سوي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي مورد حمايت قرار گيرند.

به گزارش روز دوشنبه ايرنا از روابط عمومي هجدهمين جشنواره نمايش‌هاي آييني سنتي، حجت‌الاسلام احمد مازني با حضور در مجموعه تئاتر شهر به تماشاي تعدادي از آثار اين جشنواره نشست و با اشاره به پيشينه نمايش‌هاي سنتي ايران تصريح كرد: اين نمايش‌ها در تاريخ ملي ما ريشه دارد و بايد بيشتر از ديگر رشته ها مورد توجه قرار گيرد زيرا اين گونه‌هاي نمايشي، محتواي ايراني و اسلامي دارند.
وي با بيان اينكه نمايش حتما بايد مورد حمايت قرار بگيرند و بهترين راه جذب آن پيگيري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و هنرمندان اين رشته است، اظهار كرد: ما نيز در كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي براي شنيدن و حل دغدغه‌هاي هنرمندان اعلام آمادگي مي‌كنيم.
مازني با تاكيد بر توجه ويژه به نمايش‌هاي آييني سنتي به عنوان بخشي از هويت ملي و ديني خاطر نشان كرد: كميسيون فرهنگي مجلس به تمام حوزه‌هاي هنري مرتبط است و تلاش مي‌كند تا به همه رشته‌هاي هنري توجه داشته باشد اما اين توجه و همكاري با شاخه‌هاي مختلف هنري به ميزان پيگيري هنرمندان و صاحبنظران آن هنر خاص نيز مربوط مي‌شود.
همچنين مهدي شفيعي مدير كل هنرهاي نمايشي با ابراز خرسندي از حضور حجت‌الاسلام مازني در كميسيون فرهنگي مجلس گفت: همراهي و همدلي شما به دوستان انرژي مي‌دهد.
وي بخش جوانه‌هاي نمايشي و تمركز بر حوزه انتشارات و پژوهش و تقويت آيين‌هاي سنتي را از نقاط قوت جشنواره دانست و گفت: به كمك اين بخش مي‌توان تجربه‌هاي نسل گذشته را به نسل بعدي منتقل كرد و اين هدف در جشنواره امسال محقق شده است.
هجدهمين جشنواره نمايش‌هاي آييني سنتي با دبيري داوود فتحعلي بيگي از هشتم تا 15 شهريور ماه ادامه دارد.
فراهنگ ** 7561 ** دريافت كننده: سارا كريميان * انتشار: اميد غياثوند