موانع پروازی در فرودگاه جهرم بزودی برطرف می شود

شیراز- ایرنا- رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شركت فرودگاه‌های كشور گفت:موانع نشست و برخاست هواپیما در فرودگاه جهرم تا 2 هفته آینده برطرف می‌شود.

به گزارش ایرنا رحمت‌الله مه‌ آبادی در آیین بهره‌ برداری از پروژه‌های عمرانی و تجهیزاتی فرودگاه جهرم كه شامگاه شنبه برگزار شد اظهار داشت:توسعه تجهیزات و زیرساخت‌های فرودگاه جهرم در گرو فعال شدن پروازها و متناسب با رشد و استقبال از آن است.
وی از رایزنی‌ با ایرلاین‌ها و برنامه ‌ریزی برای تحقق پروازهای فرودگاه جهرم سخن گفت و بیان كرد: به تناسب و با افزایش پروازها و جابه‌جایی مسافر برنامه‌های خود را برای توسعه فرودگاه عملیاتی می‌كنیم.
معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه جهرم گفت: فرودگاه جهرم باید مانند شهرهای دیگر استان فارس استقلال پیدا كند تا اعتبارات به شكل مستقیم به این فرودگاه داده شود.
علیرضا صحراییان اظهارداشت: ایستگاه ایمنی زمینی و تجهیزات آتش‌نشانی از امكانات مورد نیاز فرودگاه جهرم است.
وی به ضرورت توسعه و تعریض باند فرودگاه جهرم اشاره كرد و گفت: وضعیت ترمینال مسافربری فرودگاه نامناسب و نیازمند نوسازی است.
فرماندار ویژه جهرم بیان كرد: فرودگاه جهرم چارت سازمانی ندارد و نیازمند جذب نیروهای جدید است.
وی ایستگاه سوخت‌ رسانی دائم و ایجاد ساختمان هواشناسی را از دیگر نیازهای فرودگاه جهرم برشمرد كه وجود آنها در راه‌اندازی و توسعه هر چه‌سریع‌تر فرودگاه كمك شایانی می‌كند.
در این آیین ساختمان اداری، تجهیزات حفاظت فیزیكی، اتاق برق و انبار تاسیسات، دستگاه‌های كمك ناوبری فرودگاه جهرم با اعتباری افزون‌بر یك میلیارد و 400 میلیون تومان به بهره‌برداری رسید.
محمدرضا رضایی كوچی نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: مقدمات راه‌اندازی مجدد پروازهای جهرم انجام شده و بزودی این فرودگاه آماده خدمات‌دهی به مردم است.
وی افزود: بخشی از زیرساخت‌ها پیش از این انجام شده و بخش دیگر نیز كه مربوط به توسعه باند و افزایش طول آن است در دست اقدام است و بزودی با الحاق 80 هكتار از زمین‌های مجاور به فرودگاه جهرم زمینه نشست و برخاست هواپیماهای پهن‌پیكر مهیا می‌شود.
رئیس كمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بیان كرد: راه‌اندازی فرودگاه از مطالبات جدی مردم جهرم است چرا كه این فرودگاه پیشینه طولانی دارد و بارها پروازها انجام اما به واسطه محدود بودن تعداد آن در طول هفته رونق چندانی نداشته است.
رضایی كوچی ا اشاره به اینكه استمرار پروازها و منظم بودن آن مورد استقبال مردم جهرم قرار می‌گیرد، گفت: وجود تعداد بالای دانشجویان و زیرساخت‌هایی همچون منطقه ویژه اقتصادی، تیپ‌المهدی(عج)، پادگان آموزشی شهید دستغیب و غیره در رونق پروازهای فرودگاه جهرم موثر است.
وسعت این فرودگاه كه در سال 1348 تاسیس شد 124هكتار است كه براساس توافق های صورت گرفته 80هكتار دیگر به آن افزوده می شود‌.
فرماندار جهرم گفت:‌طی چهار سال گذشته 14میلیارد ریال برای تجهیز این فرودگاه هزینه شده است.
جهرم در 193 كیلومتری جنوب شرقی شیراز است.
خبرنگار:‌بهرام بشیری زاده جهرمی ** انتشار دهنده:‌غلامرضا مالك زاده
7369 / 1876