زيرساخت‌هاي هوانوردي فرودگاه جهرم كامل است

شيراز- ايرنا- رئيس هيات مديره و مديرعامل شركت فرودگاه‌هاي كشوركه به فرودگاه جهرم آمده بود اعلام كرد:‌ زيرساخت‌هاي هوانوردي اين فرودگاه كامل است و نيازمندي خاصي در اين زمينه وجود ندارد.

به گزارش ايرنا رحمت‌الله مه‌ آبادي در آيين بهره‌ برداري از پروژه‌هاي عمراني و تجهيزاتي فرودگاه جهرم كه شامگاه شنبه برگزار شد اظهارداشت:تا 2 هفته آينده موانع نشست و برخاست هواپيما در فرودگاه جهرم برطرف مي‌شود.
وي با اشاره به تلاش‌هاي انجام شده براي رفع موانع عملياتي شدن فرودگاه جهرم افزود:توسعه تجهيزات و زير ساخت‌هاي فرودگاه جهرم در گرو فعال شدن پروازها و متناسب با رشد و استقبال از آن است.
وي از رايزني‌ با ايرلاين‌ها و برنامه ‌ريزي براي تحقق پروازهاي فرودگاه جهرم سخن گفت و بيان كرد: به تناسب و با افزايش پروازها و جابه‌جايي مسافر برنامه‌هاي خود را براي توسعه فرودگاه عملياتي مي‌كنيم.
معاون استاندار فارس و فرماندار ويژه جهرم گفت: فرودگاه جهرم بايد مانند شهرهاي ديگر استان فارس استقلال پيدا كند تا اعتبارات به شكل مستقيم به اين فرودگاه داده شود.
عليرضا صحراييان اظهارداشت: ايستگاه ايمني زميني و تجهيزات آتش‌نشاني از امكانات مورد نياز فرودگاه جهرم است.
وي به ضرورت توسعه و تعريض باند فرودگاه جهرم اشاره كرد و گفت: وضعيت ترمينال مسافربري فرودگاه نامناسب و نيازمند نوسازي است.
فرماندار ويژه جهرم بيان كرد: فرودگاه جهرم چارت سازماني ندارد و نيازمند جذب نيروهاي جديد است.
وي ايستگاه سوخت‌ رساني دائم و ايجاد ساختمان هواشناسي را از ديگر نيازهاي فرودگاه جهرم برشمرد كه وجود آنها در راه‌اندازي و توسعه هر چه‌سريع‌تر فرودگاه كمك شاياني مي‌كند.
در اين آيين ساختمان اداري، تجهيزات حفاظت فيزيكي، اتاق برق و انبار تاسيسات، دستگاه‌هاي كمك ناوبري فرودگاه جهرم با اعتباري افزون‌بر يك ميليارد و 400 ميليون تومان به بهره‌برداري رسيد.
محمدرضا رضايي كوچي نماينده مردم جهرم در مجلس شوراي اسلامي اظهارداشت: مقدمات راه‌اندازي مجدد پروازهاي جهرم انجام شده و بزودي اين فرودگاه آماده خدمات‌دهي به مردم است.
وي افزود: بخشي از زيرساخت‌ها پيش از اين انجام شده و بخش ديگر نيز كه مربوط به توسعه باند و افزايش طول آن است در دست اقدام است و بزودي با الحاق 80 هكتار از زمين‌هاي مجاور به فرودگاه جهرم زمينه نشست و برخاست هواپيماهاي پهن‌پيكر مهيا مي‌شود.
رئيس كميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي بيان كرد: راه‌اندازي فرودگاه از مطالبات جدي مردم جهرم است چرا كه اين فرودگاه پيشينه طولاني دارد و بارها پروازها انجام اما به واسطه محدود بودن تعداد آن در طول هفته رونق چنداني نداشته است.
رضايي كوچي ا اشاره به اينكه استمرار پروازها و منظم بودن آن مورد استقبال مردم جهرم قرار مي‌گيرد، گفت: وجود تعداد بالاي دانشجويان و زيرساخت‌هايي همچون منطقه ويژه اقتصادي، تيپ‌المهدي(عج)، پادگان آموزشي شهيد دستغيب و غيره در رونق پروازهاي فرودگاه جهرم موثر است.
وسعت اين فرودگاه كه در سال 1348 تاسيس شد 124هكتار است كه براساس توافق هاي صورت گرفته 80هكتار ديگر به آن افزوده مي شود‌.
فرماندار جهرم گفت:‌طي چهار سال گذشته 14ميليارد ريال براي تجهيز اين فرودگاه هزينه شده است.
جهرم در 193 كيلومتري جنوب شرقي شيراز است.
خبرنگار:‌بهرام بشيري زاده جهرمي ** انتشار دهنده:‌غلامرضا مالك زاده
7369 / 1876