۱۲ شهریور ۱۳۹۶، ۱۰:۳۱
کد خبر: 82653135
T T
۰ نفر
سومين كنفرانس بازي هاي رايانه اي اصفهان به صورت بين المللي برگزار مي شود

اصفهان- ايرنا- سومين دوره كنفرانس بازي‌هاي رايانه ‌اي بهمن سالجاري براي نخستين‌ بار به ‌صورت بين‌المللي در دانشگاه اصفهان برگزار مي‌شود.

به گزارش ايرنا، روابط عمومي دانشگاه اصفهان روز يكشنبه اعلام كرد: سومين دوره كنفرانس ' بازي‌هاي رايانه‌اي، فرصت ها و چالش ها' از 25 تا 27 بهمن سالجاري به همراه چهارمين ماراتون بازي‌ سازي در دانشگاه اصفهان برگزار مي‌شود.
دبير كنفرانس بازي هاي رايانه اي با بيان اينكه 2 دوره نخست اين رويداد به صورت ملي برگزار شد، گفت: سومين دوره اين رويداد به صورت بين المللي خواهد بود و امكان ارتباط مستقيم شركت‌ كنندگان با شاخص‌ ترين پژوهشگران داخل و خارج كشور در حوزه بازي‌هاي رايانه‌اي فراهم مي ‌شود.
دكتر جواد راستي افزود: در اين كنفرانس با دعوت از دانشگاه‌هاي خارجي كه در حوزه‌ بازي‌سازي فعال هستند، بستري براي تقويت همكاري‌هاي علمي ايجاد مي‌شود كه گامي بلند در رشد و توسعه بازي‌سازي علمي در كشور خواهد بود.
وي اظهار كرد: سه محور اصلي فني، علوم انساني و هنر براي مقاله هاي اين كنفرانس تعريف شده و همه پژوهش‌هايي كه مرتبط با حوزه‌ بازي‌هاي رايانه‌اي باشند و از شاخه‌هاي مختلف علمي مانند مهندسي كامپيوتر، روانشناسي، جامعه‌شناسي، هنر، پزشكي، مديريت، اقتصاد و رشته‌هاي ديگر برآمده باشند، امكان ارائه در اين كنفرانس را دارند.
وي با بيان اينكه دغدغه‌ دانشگاه اصفهان همواره حفظ كيفيت پژوهش در حوزه‌هاي مختلف بوده است، تصريح كرد: با توجه به نوپا بودن تحقيقات در حوزه‌ بازي‌هاي رايانه‌اي و با هدف حراست از آنها در مقابل پژوهش‌هاي دولتي و شبه‌دولتي كه حاصلي جز مخدوش شدن نتايج در درازمدت را ندارد، دانشگاه اصفهان دبيرخانه دائم كنفرانس 'بازي‌هاي رايانه‌اي؛ فرصت‌ها و چالش‌ها' را راه‌اندازي كرد.
همچنين دبير سومين كنفرانس ملي و اولين كنفرانس بين‌المللي بازي‌هاي رايانه‌اي نسبت به دست‌ اندازي نهادهاي غيرعلمي به پژوهش در حوزه نوپاي بازي‌هاي رايانه‌اي هشدار داد و گفت: اين كار به نابودي آن ختم خواهد شد.
راستي همچنين با هشدار نسبت به برگزاري كنفرانس‌هاي متفرقه در اين حوزه كه با كپي‌برداري از اصل و فرع كنفرانس دانشگاه اصفهان و با سوءاستفاده از نام دانشگاه‌هاي مختلف، سعي در هياهوي رسانه‌اي و خودنمايي به‌عنوان اولين و تنها كنفرانس اين حوزه براي فريب مخاطبان را دارند، افزود: دانشگاه اصفهان حراست از اعتبار پژوهش در اين حوزه را رسالت خود مي‌داند و اجازه مخدوش شدن آن را به هيچ نهادي نخواهد داد.
به گفته وي، فضاي علمي كشور در مقابل رويه‌هاي خطرناك در پيش‌گرفته‌شده واكنش لازم را نشان خواهد داد كه كمترين آن، بي‌اعتبار دانستن مقاله هايي است كه در چنين كنفرانس‌هايي پذيرفته مي‌شوند.
پژوهشگران تا 30 آذر سالجاري فرصت دارند مقاله هاي خود را از طريق وب‌سايت كنفرانس به آدرس http://cgco208.ui.ac.ir ارسال كنند.
سومين كنفرانس ملّي بازي‌هاي رايانه‌اي؛ فرصت‌ها و چالش‌ها بهمن‌ماه 1396 براي سومين سال پياپي در دانشگاه اصفهان برگزار خواهد شد.
راه اندازي مركز تخصصي بازي هاي رايانه اي در دانشگاه اصفهان از دستاوردهاي اين كنفرانس است.
بازي‌هاي رايانه‌اي، هنر هشتم دنياي امروز است كه با بهره‌گيري از عناصر روانشناسي، جامعه ‌شناسي، هنري و فني به‌عنوان يك رسانه- صنعت- هنر جايگاه خود را تثبيت كرده و در جايگاه رسانه‌اي مؤثر، فراگير و صنعتي ثروت‌آفرين و سودآور قرار گرفته است.
ت/3011 / 6022 خبرنگار: آسيه معيني - انتشار دهنده : عمادي