وزیر بهداشت، قاسم جان بابایی را به سمت معاون درمان منصوب كرد

تهران - ایرنا - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی طی حكمی قاسم جان بابایی را به عنوان معاون درمان این وزارتخانه منصوب كرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشكی، قاسم جان بابایی پیش از این و در دولت یازدهم، رئیس دانشگاه علوم پزشكی مازندران بود كه در دولت دوازدهم جایگزین محمدآقاجانی، در سمت معاون درمان وزارت بهداشت می شود.
محمد آقاجانی هفته گذشته با حكم سید حسن هاشمی به عنوان رئیس دانشگاه علوم پزشكی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی در تهران منصوب شده بود.
در حكم وزیر بهداشت برای قاسم جان بابایی، معاون جدید درمان وزارت بهداشت، آمده است: از شما انتظار دارم ضمن استفاده از توان و ظرفیت های تخصصی موجود، زمینه تحقق اهداف مندرج در نقشه تحول نظام سلامت جمهوری اسلامی ایران را در چهارچوب اسناد بالادستی به ویژه سیاست های كلی سلامت ابلاغی مقام معظم رهبری، قانون برنامه ششم توسعه و برنامه های ارائه شده توسط این جانب در صحن مجلس شورای اسلامی فراهم كنید.
در حكم معاون درمان جدید وزارت بهداشت همچنین بر دسترسی عادلانه مردم به خدمات درمانی از طریق بازنگری و استقرار نظام سطح بندی خدمات درمانی با اولویت مناطق محروم، ارتقاء كیفیت خدمات درمانی با ارتقاء مدیریت بیمارستانی، تدوین و اجرای راهنماهای بالینی و استانداردهای مراقبت بیمار و اعتباربخشی درمان تاكید شده است.
تقویت نقش حاكمیتی و یكپارچه سازی نظام درمان از طریق سیاست گذاری، برنامه ریزی، استانداردسازی و استقرار سیستم جامع نظارت و ارزشیابی، توسعه و تبیین جایگاه بخش خصوصی در ارائه خدمات درمانی، بهبود كیفیت ارائه خدمات درمانی در اورژانس های بیمارستانی، بهبود اقتصاد درمان با استقرار نظام راهبردی و هوشمند خرید خدمات درمانی، افزایش بهره وری نیروی انسانی و سرمایه های فیزیكی و اصلاح نظام پرداخت و تعرفه گذاری از دیگر مواردی است كه وزیر بهداشت در حكم معاون جدید خود بر آن تاكید كرده است.
هاشمی همچنین از دكتر قاسم جان بابایی خواسته است كه برای كاهش سهم هزینه های مستقیم مردم در درمان از طریق همكاری فعال با سازمان های بیمه گر و سایر دستگاه های مسئول در تأمین منابع مالی، گسترش مشاركت خیرین و سازمان های غیر دولتی در ارائه خدمات درمانی تلاش كند.
وزیر بهداشت همچنین در حكم دیگری دكتر سید عباس موسوی را به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشكی و خدمات بهداشتی،درمانی مازندران منصوب كرد.
دریافت خبر: افشین شاعری ** انتشار: علی حبیبی
اجتمام 3063 **1569
آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در كانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej