كرملین: رفتار واشنگتن تاسف آور است/ غصب مراكز دیپلماتیك روسیه در آمریكا

مسكو - ایرنا - دستیار رئیس جمهوری روسیه تصمیم آمریكا برای تعطیلی سركنسولگری روسیه در سانفرانسیسكو و دو مركز كنسولی در واشنگتن و نیویورك را غصب املاك و اموال خواند.

به گزارش ایرنا، آمریكا روز پنجشنبه اعلام كرد كه روسیه باید تا دوم سپتامبر (امروز- شنبه) سركنسولگری و دو مركز كنسولی خود را تعطیل كند.
یوری اوشاكوف در گفت وگو با خبرنگاران اظهار كرد: توقیف اموال دیپلماتیك روسیه در آمریكا به غصب زورمندانه املاك شباهت دارد.
خبرگزاری اسپوتنیك به نقل از سخنان دستیار ولادیمیر پوتین نوشت: آمریكا بار دیگر املاك دیپلماتیك روسیه را توقیف و سركنسولگری را تعطیل می كند. به این ترتیب پنج مركز توقیف و غصب می شود. این املاك مصونیت دیپلماتیك دارد كه از طرف واشنگتن نادیده گرفته می شود.
دستیار امور بین المللی رئیس جمهوری روسیه همچنین یادآوری كرد، یك مركز كنسولی دیگر در نیویورك توقیف شد كه ساختمان آن اجاره ای بود.
مقام كرملین در ادامه با یادآوری اینكه به دستور باراك اوباما اواخر سال گذشته دو ملك دیپلماتیك روسیه در نیویورك و واشنگتن توقیف شد، اظهار كرد: با وجود اینكه آمریكا 35 دیپلمات روس را هم اخراج كرد، اما مسكو پاسخ نداد زیرا چنین گامی را غیرعادی خواند.
وی با اشاره به اینكه مراكز كنسولی روسیه در واشنگتن و نیویورك دست اندركار امور بازرگانی بودند، گفت كه تعطیلی این دو مركز منجر به كاهش همكاری های بازرگانی روسیه و آمریكا خواهد شد.
اوشاكوف در پایان افزود: دولت آمریكا به روابط دوجانبه با روسیه همچنان ضربه می زند و به هیچوجه به پیامدهای اقدامات خود توجه نمی كند كه این رفتار واشنگتن تاسف آور و ناراحت كننده است.
اروپام*391 انتشار دهنده: هادی مولوی نیا