پیگیری علل سانحه اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی از سوی اعضای كمیسیون آموزش مجلس

تهران - ایرنا- سخنگوی كمیسیون آموزش، تحقیقات مجلس، از پیگیری علل سانحه اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی در داراب از سوی اعضای این كمیسیون خبر داد و گفت: اعضای كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از مجاری مختلف در حال بررسی ابعاد این حادثه هستند كه پس از جمع‌بندی اطلاعات، نتایج اعلام می شود.

به گزارش روز جمعه ایرنا از خانه ملت، سید حمایت میرزاده درمورد حادثه واژگونی یك دستگاه اتوبوس حامل دانش آموزان هرمزگانی در داراب استان فارس، اظهاركرد: با توجه به این كه 24 ساعت از این حادثه غم انگیز و دلخراش نگذشته است اعضای كمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس شورای اسلامی، به صورت تلفنی موضوع را پیگیری كرده و منتظر هستند تا گزارش های تكمیلی در این باره تهیه شود و در اختیار این كمیسیون قرار گیرد.
وی افزود: تا زمان بررسی كامل حادثه نمی‌توان در این باره اظهارنظر قطعی كرد و هم اكنون مسئولان آموزش و پرورش از وزارتخانه و استان های مربوطه در حال پیگیری و بررسی موضوع در منطقه و عیادت از بیماران هستند.
سخنگوی كمیسیون آموزش، تحقیقات مجلس با بیان این كه هرگونه اظهارنظر تا زمان ارائه اطلاعات تكمیلی ممكن است روند بررسی‌ها را دچار مشكل كند، ادامه داد: مسئولان آموزش و پرورش كشور و استان های مربوطه در حال بررسی موضوع هستند تا مشخص شود، علل این سفر و برنامه دانش‌آموزان در اردو شیراز چه بوده و چرا در این ساعت شب تردد می كردند.
میرزاده یادآور شد: اعضای كمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس از مجاری مختلف در حال بررسی ابعاد این حادثه هستند تا بتوان به جمع‌بندی درباره این حادثه غم انگیز دست یافت و اظهار نظر كرد.
وی با بیان این كه اعضای كمیسیون بر حسب وظیفه نمایندگی خود بر اساس قانون اساسی در برابر تمام مردم پاسخگو هستند، افزود: نمایندگان كمیسیون آموزش و تحقیقات برحسب وظیفه نمایندگی خود و به دلیل ارتباطات موضوع با كمیسیون وظیفه خود می دانند كه این موضوع را پیگیری كنند.
سخنگوی كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح كرد: اطلاعات در این باره پراكنده است، لذا اطلاعات از مبادی مختلف جمع‌آوری می‌شود تا كمیسیون بتواند اظهار نظر كند و باید منتظر ماند و دید بررسی مسئولان آموزش و پرورش چه نتیجه ای دارد.
به گزارش ایرنا، حادثه واژگونی اتوبوس حامل دانش آموزان هرمزگانی ساعت 3:59 صبح جمعه 10 شهریورماه جاری به مركز تماس 115 اورژانس اعلام شد و 13 خودروی امدادی اورژانس و جمعیت هلال احمر مصدومان حادثه را به بیمارستان داراب منتقل كردند.
بنا بر این گزارش، این اتوبوس حامل دانش آموزان هرمزگانی عضو تشكیلات سازمان دانش آموزی بود كه با هدف شركت در اردوی ملی فرزانگان راهی شیراز شده بودند. این حادثه 9 كشته و 34 مجروح برجا گذاشت.
سیام * 1336