اهدای لوح تقدیر به 10 دستگاه برتر كشور

تهران - ایرنا - رییس جمهوری در سیزدهمین جشنواره شهید رجایی با اهدای لوح از 10 دستگاه كشور شامل وزارتخانه، سازمان و نهاد به عنوان دستگاه برتر تقدیر كرد.

‎به گزارش ایرنا ، روابط عمومی برخی از دستگاه های مذكور روز پنجشنبه با انتشار اطلاعیه هایی در خصوص دریافت عنوان برتر و لوح تقدیر از رییس جمهوری در سیزدهمین جشنواره شهید رجایی اطلاعیه هایی به شرح زیر صادر كردند:
**وزارت جهاد كشاورزی
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد كشاورزی ، از این وزارتخانه به عنوان دستگاه برتر تقدیر شد و همچنین «محمود حجتی» وزیر جهاد كشاورزی با دریافت لوح از رییس جمهوری، مورد قدردانی قرار گرفت.

**گمرك ایران
‎به گزارش تارنمای گمرك جمهوری اسلامی ایران، رییس جمهوری در سیزدهمین جشنواره شهید رجایی با اهدای لوح از سازمان گمرك جمهوری اسلامی ایران به عنوان سازمان برتر تقدیر و تندیس و لوح عنوان سازمان برتر ، به فرود عسگری سرپرست گمرك ایران اعطا شد.
بر اساس ارزیابی ستاد مركزی جشنواره ، گمرك ایران در میان دستگاههای اجرایی با كسب بالاترین امتیاز در شاخص دولت الكترونیك به دلیل پیاده سازی پروژه ها و برنامه های دولت الكترونیك عنوان سازمان برتر را كسب كرد.
در حال حاضر تمامی عملیات گمركی به روش الكترونیكی انجام می شود كه می توان به واردات الكترونیكی ، صادرات الكترونیكی، ترانزیت الكترونیكی ،كارشناسی مجازی ، پنجره واحد مجازی ، سامانه آنلاین ارزش كالا ، پروانه الكترونیكی ، كیف پول الكترونیكی، سامانه پیشخوان الكترونیك ، آمار برخط تجارت خارجی و مكاتبات الكترونیكی با گمركات سراسر كشور اشاره كرد .
همزمان با هفته دولت و در جدیدترین اقدام به منظور آسان سازی امور خدمت گیرندگان و تسهیل و توسعه تجارت به كمك گمرك الكترونیك امكان پیش اظهاری قبل از ورود كالا فراهم شده است .
در حال حاضر خدمات اصلی گمرك ایران به صورت اینترنتی انجام می شود و خدمت گیرندگان می توانند بدون نیاز به مراجعه حضوری و صرفا از طریق پنجره واحد تجارت فرامرزی در سایت گمرك ایران خدمات گمركی را دریافت نمایند .
اقدامات گمرك ایران در ارائه خدمات الكترونیكی تاكنون مورد تحسین رییس جمهور، رئیس مجلس شورای اسلامی ، معاون اول رئیس جمهور ، سازمان جهانی گمرك ، روسای چندین گمرك مهم جهان ، نمایندگان ملت در مجلس و دیگر مسئولان كشوری قرار گرفته است.

**وزارت امور اقتصادی و دارایی
همچنین در این جشنواره وزارت امور اقتصادی و دارایی در دو شاخص عمومی و اختصاصی، به عنوان دستگاه برتر معرفی و «مسعود كرباسیان» وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز از رییس جمهوری لوح تقدیر دریافت كرد.

**سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی
به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، سازمان برترمعرفی و از طرف رییس جمهوری مورد تقدیر قرار گرفت.
«حسن مهدوی» مدیركل دفتر مدیریت عملكرد این سازمان اعلام كرد: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بر اساس شاخص‌های عمومی دولت الكترونیك و هوشمندسازی اداری، خدمات عمومی در فضای رقابتی، صیانت از حقوق مردم و سلامت اداری، استقرار نظام جامع مدیریت عملكرد، مدیریت سرمایه انسانی و مهندسی نقش و ساختار دولت و شاخص‌های اختصاصی دستگاهی از سوی سازمان اداری و استخدامی كشور ارزیابی شده است.
*رگولاتوری حائز رتبه دوم
وی با اشاره به اینكه تمامی دستگاه های اجرایی و سازمان ها یا شركتهای وابسته به آنها ارزیابی شده‌اند افزود: براساس نتایج ارزیابی عملكرد دستگاه های اجرائی، رگولاتوری حائز رتبه دوم در مجموع شاخص های عمومی و اختصاصی در بین موسسات، سازمان ها و شركت های دولتی شد.
در سیزدهمین جشنواره شهیدرجائی كه با حضور رئیس‌جمهوری برگزار شد حسین فلاح جوشقانی، سرپرست سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی به نمایندگی از این سازمان لوح تقدیر دریافت كرد
سیزدهمین جشنواره شهید رجایی به مناسبت گرامیداشت هفته دولت و با هدف تقدیر از تلاشگران عرصه خدمت به مردم شریف ایران اسلامی با شعار «توسعه و پیشرفت ایران اسلامی با تقویت وحدت و عزت ملی در سایه آزادی، امنیت و آرامش» در سالن اجلاس سران برگزار شد.
‎در این مراسم رییس جمهور از خانواده پنج شهید دولت، شهیدان «محمد جواد تندگویان»، «سید موسی نامجو»، «موسی كلانتری»، «محمود قندی» و «حسن عباسپور» و برگزیدگان و دستگاه های برتر جشنواره شهید رجایی در سال ٩٦ كه بر اساس نتایج ارزیابی های انجام شده از عملكرد سال ٩٥ آنها انتخاب شده اند با اهداء لوح و تندیس جشنواره، تقدیر كرد.
‎بر این اساس وزارت امور اقتصادی و دارایی ، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، وزارت جهاد كشاورزی، بنیاد شهید و امور ایثارگران، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، سازمان امور مالیاتی كشور، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، سازمان ملی استاندارد، سازمان بهزیستی كل كشور و گمرك جمهوری اسلامی ایران به عنوان ١٠ دستگاه برتر در سیزدهمین جشنواره شهید رجایی برگزیده و از سوی رییس جمهور مورد تقدیر قرار گرفتند.

ادامه دارد...
برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با كانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
IRNAeco@
اقتصام **٩١٨٦ ** 9132**تنظیم: هما همت خواه**انتشار:امیركاردان راد