ایران در اطفای آتش سوزی جنگل های گرجستان مشاركت می كند

باكو –ایرنا – وزیر امور خارجه گرجستان روز چهارشنبه گفت: بالگردهای اطفای حریق جمهوری اسلامی ایران نیز در اطفای آتش سوزی جنگل های منطقه آباستومانی واقع در 220 كیلومتری غرب تفلیس مشاركت می كنند.

به گزارش ایرنا به نقل از منابع خبری گرجستان، میخایل جانلیدزه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در حال حاضر در انتظار كمك بالگردهایی از جمهوری اسلامی ایران هستیم و موضوع پیوستن یك فروند هواپیمای آتش نشانی ایران به عملیات مهار آتش سوزی بررسی می شود.
وی گفت: بعداز ظهر امروز ( چهارشنبه ) هواپیماهای اوكراین و تركیه و نیز بالگردهایی از جمهوری آذربایجان برای شركت در عملیات خاموش كردن آتش در جنگل های منطقه آباستومانی ، وارد گرجستان می شوند .
در حال حاضر بیش از یك هزار نفر از مامورین آتش نشان برای اطفای آتش سوزی در جنگل های منطقه آباس تومانی تلاش می كنند و بنا به گزارش های رسیده آتش سوزی كه از روز گذشته در این منطقه آغاز شده تا پنج هكتار اراضی جنگلی گسترش یافته است .
جنگل های منطقه بورژومی واقع در 160 كیلومتری غرب تفلیس نیز هفته گذشته دچار آتش سوزی مهیب شده بود و دولت گرجستان با كمك كشورهای همسایه جمهوری آذربایجان، تركیه و ارمنستان توانست آن را مهار كند.
بر اثر آتش سوزی در منطقه بورژومی كه چند روز ادامه داشت، بیش از یكصد هكتار اراضی جنگلی نابود شد .
خاورم ** 337**1144
* انتشار دهنده: علیرضا جباری

سرخط اخبار جهان