۸ شهریور ۱۳۹۶،‏ ۱۵:۴۲
کد خبر: 82649765
T T
۰ نفر
محاكمه مامور ارمنستانی برای اخاذی از یك ایرانی

مسكو - ایرنا - رشوه گیری 520 دلاری یك مامور پلیس راه ارمنستان از گردشگر ایرانی به بهانه گزارش نكردن تخلف رانندگی سبب پیگیری قضایی برای بررسی این مساله و بازداشت متخلف شده است.

به گزارش ایرنا، سایت «مامول نیوز ای ام» ارمنستان روز سه شنبه خبر از بررسی این مساله برای مجازات مامور رشوه گیر و برخورد با همكار وی كه موضوع را به مسئولان مربوط گزارش نكرده است، خبر داد.
بنا به اعلام این رسانه، پرونده كیفری این اخاذی بنا به درخواست ف. ه شهروند ایرانی در سرویس بازپرسی ویژه ارمنستان تشكیل شده است.
برپایه اطلاعات اعلام شده، یك مأمور پلیس راه ارمنستان 27 اگوست (پنجم شهریور) در راه آجاریان ایروان پایتخت ارمنستان خودرو شهروند ایرانی را متوقف كرده و سپس خواستار دریافت پول شده تا برای ثبت تخلف ادعایی رانندگی پس از خوردن مشروبات الكلی، بازداشت 12 روزه راننده و توقیف خودرو اقدام نكند.
مامور ارمنستانی كه در نتیجه تحقیقات اولیه بازداشت شده، برای این كار 400 دلار و 60 هزار درام (120 دلار) رشوه درخواست و دریافت كرده است.
سایت مامول نیوز ای ام در پایان افزوده است: در نتیجه تحقیقات انجام شده، مشخص شده كه مأمور ارشد همراه نیز از واقعه مطلع بوده، اما به دلیل منافع پنهانكاری كرده و از گزارش و بازخواست همكار رشوه گیر خودداری ورزیده است.
ارمنستان همسایه شمالی ایران به دلیل برقراری لغو نظام روادید گردشگری یكی از مقاصد مورد توجه ایرانیان برای سفر است و دولت این كشور توجه ویژه ای برای گسترش این صنعت دارد.
اروپام 1516 ** انتشار دهنده: هادی مولوی نیا

سرخط اخبار جهان