طرح هاي به بهره برداري رسيده در بانه

سنندج- ايرنا- همزمان با ششمين روز از هفته دولت چند طرح عمراني از جمله يك پروژه ورزشي، توليد قارچ و يك طرح برق رساني در بانه به بهره برداري رسيد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، روز سه شنبه همزمان با ششمين روز از هفته دولت يك سالن ورزشي با اعتباري 77 ميليارد و يك ميليون ريال از اعتبارات تملك داراي شهرستان و اعتبارات ماده 180 كه در اختيار نمايندگان است به بهره برداري رسيد.
اين سالن ورزشي كه تنها سالن ورزش هاي توپي بانه است با 52 ميليارد ريال اعتبار از محل تملك داراي شهرستان و 25 ميليارد ريال از اعتبارات ماده 180 كه در اختيار نمايندگان قرار دارد تامين شده است.
اين سالن ورزشي با ظرفيت هزار و 200 نفر در زميني به مساحت يك هزار و 820 متر مربع و با 730 متر مربع زيربنا احداث شده است.
اين پروژه ورزشي با عنوان سالن ورزشي 'توحيد' از سال 89 عمليات ساخت آن آغاز شده كه بعد از مدتي وقفه از سال 93 مجددا شروع بكار كرد و امسال به بهره برداري رسيد.
**يك طرح برق رساني در محله احمد آباد بانه به بهره برداري رسيد
رئيس اداره برق بانه در آيين افتتاح اين پروژه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا اظهار كرد: پروژه برق رساني به محله احمد آباد بانه با هدف توسعه و تقويت شبكه برق رساني اين منطقه انجام شده است.
ارسلان محمدي اعتبار هزينه شده براي اين طرح را يك ميليارد و 20 ميليون ريال عنوان كرد و افزود: چهار پست هوايي در ديگر محلات شهر بانه در دست اقدام است كه به زودي عمليات احداث آنها به پايان مي رسد.
وي اظهار كرد: امسال اعتبارات شهرستان براي تقويت، توسعه و اصلاح شبكه برق رساني 80 ميليارد ريال تعين شده است.
محمدي يكي از مشكلات و موانع در راه توسعه شبكه برق رساني در بانه را نبود پيمانكاران ماهر در بانه عنوان كرد و گفت: در بانه با كمبود پيمانكاران ماهر و متخصص برق مواجه هستيم و قرارداد با پيمانكاران شهرستان هزينه هاي بيشتري براي ما دارد.

**يك طرح توليد قارچ در بانه افتتاح شد
كارگاه توليد قارچ دكمه اي 'اكيا تك' در بخش آرمرده و در نزديكي روستاي گندمان احداث شده كه ظرفيت اشتغالزايي مستقيم 30 نفر و اشتغال غير مستقيم 100 نفر را فراهم كرده است.
اين كارگاه توليد قارچ در زميني به مساحت پنج هزار و 780 متر مربع و با زيربناي 2 هزار و 60 متر مربع احداث شده كه عمليات اجراي اين كارگاه از سال 83 آغاز شده كه امسال به بهره برداري رسيد.
كل اعتبارات هزينه شده براي اين طرح 19 ميليارد و 760 ميليون ريال است كه 3 ميليارد و 760 ميليون ريال از محل اعتبارات صندوق توسعه بخش كشاورزي، 8 ميليارد و 500 ميليون ريال كمك هاي فني و اعتباري سال 93، سه ميليارد و 500 ميليون ريال از طريق تسهيلات بانكي و چهار ميليارد ريال آورده شخصي سرمايه گذار مصطفي موسي زاده است.
اين كارگاه توليد قارچ سالانه ظرفيت توليد 400 تن قارچ خوراكي را دارد و زمينه صادرات آن به اقليم كردستان عراق فراهم شده است.
10 نفر از شاغلان در اين كارگاه از زنان سرپرست خانوار هستند.
با بهره برداري از اين كارگاه هاي توليدقارچ رتبه استان در زمينه توليد قارچ در سطح كشور از 14 به 10 رشد كرده است.
بانه با 158 هزار نفر جمعيت در 270 كيلومتري غرب سنندج واقع شده است.
7469/6108
**خبرنگار:زينب طلايي/ **انتشار دهنده: اميد بهمني
**آگاهي از آخرين اخبار استان كردستان در كانال زير:
@IRNASANANDAJ
https://telegram.me/joinchat/DHygAj7hzZXSBJmWuX3Bvg

سرخط اخبار استان‌ها