پزشكيان: ايران همواره به دنبال صلح و امنيت جهاني بوده است

تهران-ايرنا- نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي در ديدار نايب رئيس مجلس سناي شيلي با بيان كه ايران هيچگاه به دنبال سلاح اتمي نبوده است، افزود: ما همواره به دنبال صلح و امنيت جهاني بوده ايم.

به گزارش ايرنا، «مسعود پزشكيان» امروز -دوشنبه- در ديدار «سناتور گيدو جيراردي» نايب رئيس مجلس سناي شيلي با بيان اين مطلب، افزود: جمهوري اسلامي ايران همواره از استفاده صحيح از علوم و تكنولوژي هاي نو در راستاي خدمت به بشريت حمايت كرده است.
پزشكيان در ابتداي اين ديدار با اشاره به روند رو به رشد مراودات ميان مجالس دو كشور گفت: رايزني و گفت وگوهاي مستمر ميان مجالس دو كشور تأثير بسزايي در تحكيم و تقويت همكاري هاي دوستانه ميان جمهوري اسلامي ايران و شيلي خواهد داشت.
نماينده مردم تبريز، اسكو و آذرشهر در مجلس شوراي اسلامي افزود: مجلس شوراي اسلامي از هرگونه اقدامي در راستاي توسعه و گسترش ارتباطات در زمينه هاي مختلف اقتصادي، صنعتي، فرهنگي و به ويژه ارتباطات علمي و دانشگاهي با كشور شيلي حمايت مي كنند.
وي در ادامه با اشاره به ظرفيت هاي فراوان موجود جهت گسترش همكاري هاي فيمابين خاطرنشان كرد: انتقال تجربيات، ايجاد روابط فرهنگي مناسب، شكل گيري ارتباطات و همكاري ميان كميسيون هاي تخصصي در مجالس دو كشور تاثير بسزايي در توسعه و تعميق روابط دو كشور خواهد داشت.
پزشكيان همچنين با اشاره به سياست هاي مداخله گرايانه آمريكا در منطقه افزود: ايستادگي ملت ها در مقابل سياست هاي ظالمانه كاخ سفيد موجب شكست آمريكا شده است.

** شيلي علاقه مند به گسترش روابط با ايران به عنوان كشوري با ثبات در منطقه است
«سناتور گيدو جيراردي» نايب رئيس مجلس سناي شيلي نيز در اين ديدار خاطر نشان كرد: شيلي خواستار تعميق همكاري¬هاي دوجانبه در حوزه¬هاي مسائل زيست محيطي، بهداشتي و سلامت، مبارزه با آلودگي و به ويژه همكاري هاي علمي و فني، فرهنگي و دانشگاهي با جمهوري اسلامي ايران است.
وي در ادامه بر نقش و جايگاه با اهميت جمهوري اسلامي ايران در منطقه اشاره كرد و اظهار داشت: شيلي علاقه مند به گسترش روابط با جمهوري اسلامي ايران به عنوان كشوري با ثبات در منطقه است.
به گزارش خانه ملت، نايب رئيس مجلس سناي شيلي ضمن ارزيابي مثبت از سفر وزير امور خارجه كشورمان به شيلي خواستار گسترش رفت و آمدهاي پارلماني ميان مجالس دو كشور شد.
سيام**3070**1449**تنظيم كننده: داود نخ كوب نياسر**انتشار دهنده: امير كاردان راد