توليد كالاي رقابت پذير كليد حل مشكلات اقتصادي است

اراك - ايرنا - نماينده مردم اراك، كميجان و خنداب در مجلس شوراي اسلامي گفت: توليد كالاي رقابت پذير كليد حل مشكلات اقتصادي است.

به گزارش ايرنا، علي اكبر كريمي روز يكشنبه در نشست هم انديشي با مديران شهرك هاي صنعتي استان مركزي در اراك، افزود: بالا بردن سطح توليد واحدهاي صنعتي، عامل زدودن ركود اقتصادي و ايجاد اشتغال است و مسوولان، دولتمردان و صاحبان صنايع بايد ارتقاي توليد و در نتيجه بالا بردن توليد ناخالص ملي را سرلوحه تمام امور قرار دهند.
وي ادامه داد: داشتن استراتژي روشن صنعتي ضرورتي حياتي است و بايد با توليد صادرات محور و جلوگيري از واردات كالاهاي با نمونه مشابه داخلي، رونق اقتصادي كشور را تثبيت كرد.
نماينده مردم اراك، كميجان و خنداب در مجلس شوراي اسلامي اظهار كرد: با توجه به اينكه صادرات كالاهاي غير نفتي يكي از راهبردهاي اقتصاد مقاومتي از سوي مقام معظم رهبري ابلاغ شده است بايد با حمايت از صادركنندگان در راستاي تحقق اين خواسته معظم له بيش از پيش تلاش كرد.
وي اضافه كرد: صنايع كوچك و متوسط توانايي بازاريابي براي محصولات خود را در خارج از كشور ندارند، از اين رو شركت شهرك هاي صنعتي بايد تقويت مديريت صادرات و ايجاد فن بازار هاي تخصصي را در دستور كار خود قرار دهد.
كريمي ادامه داد: صاحبان صنايع كوچك نيز بايد با تقويت حلقه ارتباط خود با فن بازارها و همچنين شركت هاي مديريت صادرات، زمينه صادرات محصولات خود را به نقاط مختلف جهان فراهم كنند.
وي تاكيد كرد: از آنجا كه خروج از ركود و اجرا شدن اقتصاد مقاومتي در گرو صادرات است، مي طلبد درباره مقوله صادرات دولتمردان با جديت و اهميت بيشتر نقاط ضعف را بررسي و دلايل كاهش صادرات را آسيب شناسي كنند و بكوشند روش هاي نوين تجارت را در زنجيره راهبردي صادرات قرار دهند.
نماينده مردم اراك، كميجان و خنداب در مجلس شوراي اسلامي اظهار كرد: توليد با كيفيت محور اصلي پيشرفت و توسعه است و افزايش توليد، باعث افزايش اشتغال و درآمد ملي و افزايش صادرات و واردات مي شود از اين رو با توجه به اهميت زياد صادرات، دولت بايد بستري مناسب را براي هرچه بهتر اجرا شدن اين مهم فراهم كنند.
33 شهرك و ناحيه صنعتي در نقاط مختلف استان مركزي فعاليت مي كنند.
3017/6013/ خبرنگار: مصطفي مجللي***انتشاردهنده:مژگان حيدري