حضور بیش از 770 شاعر داخلی و خارجی در جشنواره بین المللی شعر غدیر

تهران- ایرنا- دبیر ششمین جشنواره بین المللی شعر غدیر از حضور بیش از 600 شاعر داخلی و 173 شاعر خارجی با 14 زبان مختلف در این دوره از جشنواره خبر داد.

به گزارش روز یكشنبه ایرنا از بنیاد بین المللی غدیر، محمدرضا سنگری اعلام كرد: آیین اختتامیه ششمین جشنواره بین المللی شعر غدیر در دهه امامت و ولایت برگزار می شود.
وی با بیان اینكه بیش از 600 نفر از شاعران آئینی كشورمان اشعار ارزشمند خود را به این جشنواره بین المللی ارسال كرده اند، گفت: با سختی فراوان توانستیم از میان انبوهی از اشعار بسیار ارزشمند و پر محتوای ارسالی، 18 اثر برگزیده در بخش داخلی و 18 اثر برگزیده در بخش خارجی انتخاب كنیم.
سنگری با ابراز رضایت از كیفیت و سطح اشعار رسیده به دبیرخانه جشنواره بین المللی غدیر، توضیح داد: در بخش خارجی، شاعرانی از 29 ملیت جهان و به 14 زبان دنیا اشعار غدیری خود را برای جشنواره ارسال كرده اند و آثار دریافتی از كمیّت و كیفیت خوبی برخوردارند.
ششمین جشنواره بین المللی غدیر با مشاركت بنیاد بین المللی غدیر، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی و مؤسسۀ جامعٍة المصطفی تدارك یافته است.
«حماسۀ غدیر»، «غدیر، امامت و ولایت»، «غدیر و پاسداری از حریم اهل بیت علیهم السلام»، «غدیر و وحدت جهان اسلام» و«غدیر، نهج البلاغه» محورهای اصلی این جشنواره را تشكیل می دهند.
فراهنگ**1003**1540**1055
خبرنگار: محمدرضا جعفرملك* انتشار: زینب كارگر