۵ شهریور ۱۳۹۶،‏ ۱۱:۱۴
کد خبر: 82645039
۰ نفر
671 بيمار خاص در قزوين زير پوشش بيمه سلامت هستند

قزوين-ايرنا-مديركل بيمه سلامت استان قزوين گفت: هم اكنون 671 بيمار خاص در استان زير پوشش خدمات اين اداره كل قرار دارند.

دكتر قاسم بهرامي روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: در حال حاضر 46 بيمار مبتلا به تالاسمي، 46بيمار هموفيلي،301بيمار ام اس، 149بيمار دياليزي و 129بيمار پيوند كليه در استان از خدمات و مزاياي اين اداره كل بهره مند مي شوند.
وي اضافه كرد: اداره كل بيمه سلامت هم اكنون 529هزار نفر از جمعيت استان قزوين شامل317هزار روستايي، 68هزار كارمند،17هزار تن از ساير اقشار، 127هزار نفر در قالب بيمه سلامت رايگان و 671 بيمار خاص را تحت پوشش خدمات خود قرار داده است.
بهرامي ادامه داد: اين اداره كل هم اكنون با تمام مراكز و موسسات بيمارستاني شامل 17 بيمارستان دولتي و خصوصي و با بيش از 90درصد مراكز درماني و پاراكلينيكي قرارداد دارد.
وي در ادامه از پوشش بيمه سلامت اتباع خارجي با همكاري كميسارياي سازمان ملل متحد در امور پناهندگان براي اتباعي كه در كشور اقامت دارند و داراي كارت هويت ويژه اتباع هستند،خبر داد و گفت: افراد آسيب پذير، غير آسيب پذير و بيماران خاص در بين اتباع خارجي از خدمات و مزاياي اين اداره كل بهره مند مي شوند.
اين مسئول همچنين افزود: اين اتباع براي دريافت كارت بستري و دفترچه بيمه سلامت مي توانند به نمايندگي ها و دفاتر پيشخوان دولت در سطح استان مراجعه كنند.
بهرامي خاطرنشان كرد: از شهريور ماه سال 90 با راه اندازي ميز خدمت در طبقه همكف اين اداره كل تمام امور بيمه گري، پذيرش و پرداخت خسارات متفرقه بدون تردد و رفت و آمد بيمه شدگان و در راستاي ارتقاي سطح رضايتمندي و تكريم ارباب رجوع در حال انجام است.
وي در ادامه ارتقاي كيفيت ويزيت بيماران در بيمارستان هاي مشمول طرح از طريق اصلاح تعرفه و افزايش زمان ويزيت بيماران، اجراي برنامه پزشك مقيم در بيمارستان هاي مشمول طرح، ارتقاي بسته خدمتي روستائيان و شهروندان شهرهاي زير 20 هزار نفر، عقد قرارداد با تمام مراكز بهداشتي و درماني روستايي به تعداد 66 مركز، كاهش فرانشيزهاي پرداختي بيماران بستري از 10به 6و 3 درصد و بيماران سرپائي از 30 به 15 و 20درصد را تنها بخشي از دستاوردهاي بيمه سلامت در دولت يازدهم عنوان كرد.
وي، تصدي گري خدمات به بخش خصوصي را يكي از سازوكارهاي مهم در اين سازمان دانست و ادامه داد: در اين راستا تاكنون با 20دفتر پيشخوان خدمات دولت براي واگذاري خدمات بيمه گري و چاپ دفترچه عقد قرارداد شده است.
بهرامي افزود:در راستاي افزايش رضايت بيمه شدگان و تكريم ارباب رجوع و كاهش تردد آنها از شهرستان به اداره كل در شهرستان هاي بوئين زهرا و البرز اداره بيمه سلامت افتتاح شده اند و خدماتي چون امور بيمه گري، تائيد نسخ ، پذيرش اسناد را به بيمه شدگان ارائه مي دهند.
مديركل بيمه سلامت استان قزوين با اشاره به صدور دفترچه بيمه سلامت براي حدود 130 هزار تن از شهروندان شهرهاي بالاي بيست هزارجمعيت كه فاقد هرگونه پوشش بيمه اي هستند،افزود: متقاضيان دفترچه بيمه سلامت مي توانند به دفاتر پيشخوان خدمات دولت و يا به نشاني اينترنتي http://isc.bime salamat.ir.isc مراجعه كنند.
7388*3013
خبرنگار: پريسا نوروزي**انتشار دهنده: رضا اولادي