درگیری در مرزهای لیبی با چاد 9 كشته برجای گذاشت

الجزیره-ایرنا- منابع محلی در شهر «الكفره» واقع در جنوب شرق لیبی اعلام كردند صبح امروز درگیری هایی میان یك گروه لیبیایی و یك گروه مسلح چادی در مرزهای لیبی با چاد به وقوع پیوست كه بر اثر آن 9 تن از طرفین كشته شدند.

به گزارش ایرنا و به نقل از پایگاه خبری «اخبار لیبیا الان»؛ منابع محلی تصریح كردند این درگیری میان گردان « سبل السلام » و یك گروه مسلح وابسته به معارضان حكومت چاد روی داد و دو طرف از انواع مختلف سلاح های سنگین و متوسط بر علیه هم استفاده كردند كه در جریان آن 7 نفر از عناصر مسلح چاد و دو نفر از اهالی شهر الكفره لیبی كه جزء گردان سبل السلام بودند، كشته شدند.
پایگاه های خبری لیبیایی عامل حمله را عناصر مسلح چادی دانسته اند.
از سوی دیگر پایگاه خبری «الیوم السابع» كه همسو با دولت مصر ،مواضع خصمانه ای در خصوص قطر دارد، در خصوص این درگیری نوشت: عناصر مسلح چادی مورد حمایت قطر به نیروهای ارتش لیبی حمله كردند.
از سوی دیگر شبكه «العربیه الحدث» عربستان نیز ادعا كرد ارتش لیبی موفق شد یك خودروی مخالفان چادی را كه قصد داشت وارد مرزهای لیبی شود،منهدم و عناصر مسلح چادی را كه قصد ورود به خاك لیبی را داشتند، از منطقه دور كند.
العربیه الحدث در ادامه نوشت:ارتش دولتی چاد هفته گذشته فشار نظامی زیادی بر معارضان چادی مورد حمایت قطر وارد كرد و این باعث شد آن ها تلاش كنند وارد خاك لیبی شوند.
این شبكه در تلاش برای ربط دادن این مساله به قطر افزود: وزارت خارچه چاد چند روز پیش روابط خود را با قطر قطع كرد و به دیپلمات های قطری 10 روز فرصت داد خاك این كشور را ترك كنند.
چاد اعلام كرده بود قطر از طریق مرزهای لیبی ،سعی در بی ثبات كردن این كشور را دارد.
خاورم **2041**3404**انتشار: محسن اسماعیلی

سرخط اخبار جهان