آمار رسمی تلفات حمله به مسجد امام زمان (عج) كابل 14 كشته اعلام شد

كابل - ایرنا - وزارت كشور افغانستان اعلام كرد كه در حمله تروریستی مهاجمان به مسجد امام زمان (عج) منطقه «خیرخانه» در شمال كابل، 14 تن كشته و 38 تن زخمی شده اند. منابع بیمارستانی نیز اعلام كردند جسد بیش از 20 تن به بیمارستان های كابل انتقال یافته است.

به گزارش ایرنا، «نجیب دانش»، سخنگوی وزارت كشور افغانستان در صفحه اجتماعی خود نوشت كه در حمله روز جمعه به مسجد امام زمان كابل، 14 تن شهید و 38 تن زخمی شده اند كه شماری از جان باختگان زنان و كودكان هستند.
وی گفت كه 2 پلیس نیز از شهدای این حادثه هستند.
این در حالی است كه مسئولان بیمارستانی به رسانه ها گفتند كه جسد بیش از 20 تن از كشته شدگان و 35 تن از زخمی ها به بیمارستان های كابل منتقل شده است.
4 مهاجم مسلح، حوالی ساعت یك و 30 دقیقه روز جمعه به مسجد امام زمان (عج) واقع در شمال شهر كابل در منطقه «خیرخانه» حمله كردند و نماز جمعه نمازگزاران را در این مسجد به خاك و خون كشیدند.
مهاجمان ابتدا 2 نگهبان مسجد را به رگبار بستند و داخل مسجد شدند و پس از تیراندازی و انفجار در داخل مسجد، ده ها تن از نمازگزاران را به گروگان گرفتند.
نیروهای ویژه پلیس كابل، بلافاصله پس از حمله مهاجمان، مسجد را محاصره كردند و پس از 4 ساعت نبرد، توانستند با از پای درآوردن مهاجمان، گروگان ها را از چنگ تروریست ها آزاد كنند.
گروه تروریستی داعش مسئولیت این حمله را به عهده گرفت را به عهده گرفته است.
«ذبیح الله مجاهد»، سخنگوی گروه طالبان نیز امروز اعلام كرد كه حمله به مسجد در كابل، ربطی به نیروهای این گروه ندارد و این اقدامات، كار فتنه انگیزان و تفرقه افكنان است.
«عبدالله عبدالله» رئیس اجرائی دولت افغانستان با انتشار پیامی در واكنش به این حمله گفت كه به زودی زمان تسویه حساب با تروریست ها و جنایتكاران جنگی در كشور فرا می رسد.
وی در این پیام تاكید كرده است كه این حملات ددمنشانه، صفوف مردم افغانستان را بیشتر از پیش مستحكم تر می كند و عزم ما را برای پیروزی و غلبه بر دشمنان بشریت و پیشرفت، جزم تر خواهد كرد.
دفتر مطبوعاتی رئیس جمهوری افغانستان نیز با انتشار پیامی گفت كه تروریست ها، روز جمعه یك ‌بار دیگر مردم و عبادت كنندگان را در مسجد و خانه خدا حین عبادت هدف قرار دادند و بار دیگر زبونی خود را به اثبات رساندند.
در پیام رئیس جمهوری افغانستان آمده است كه تلاش تروریستان برای خدشه دار كردن وحدت و همدیگر‌پذیری مذهبی ملت افغانستان ناكام خواهد ماند و تروریست ها به سزای اعمال شوم خود خواهند رسید.
آساق**1610

سرخط اخبار جهان