داعش مسئولیت حمله به مسجد امام زمان (عج) كابل را به عهده گرفت

كابل - ایرنا - گروه تروریستی داعش مسئولیت حمله به نمازگزاران جمعه در مسجد امام زمان (عج) كابل، پایتخت افغانستان را به عهده گرفت.

به گزارش ایرنا، داعش در پایگاه های وابسته به این گروه و نیز در شبكه های اجتماعی اعلام كرده است كه حمله به مسجدی در شمال كابل كار این گروه بوده است.
«ذبیح الله مجاهد»، سخنگوی گروه طالبان پیش از این، اعلام كرد كه حمله به مسجد در كابل، ربطی به نیروهای این گروه ندارد و این اقدامات، كار فتنه انگیزان و تفرقه افكنان است.
4 مهاجم مسلح حوالی ساعت یك و 30 دقیقه روز جمعه به مسجد امام زمان (عج) واقع در شمال شهر كابل در منطقه «خیرخانه» حمله كردند و نماز جمعه نمازگزاران را به خون كشیدند.
منابع رسمی شمار كشته ها را 2 تن و زخمی ها را 7 تن اعلام كرده اند، اما برخی منابع افغان گزارش دادند كه دست كم 5 زن نمازگزار و 2 پلیس در این حمله جان باخته اند و ده ها تن زخمی شده اند.
«نجیب دانش»، سخنگوی وزارت كشور افغانستان در صفحه اجتماعی خود نوشت كه 2 پلیس در این حمله كشته و 2 پلیس دیگر زخمی شدند.
مهاجمان ابتدا 2 نگهبان مسجد را به رگبار بستند و داخل مسجد شدند و پس از تیراندازی و پرتاب بمب دست ساز، ده ها تن از نمازگزاران را به گروگان گرفتند.
نیروهای ویژه پلیس كابل، بلافاصله پس از حمله مهاجمان به این مسجد، به محل اعزام شدند و پس از چند ساعت عملیات پارتیزانی موفق به رهائی گروگان ها از چنگ گروه تروریستی و تكفیری داعش شدند.
«عبدالله عبدالله» رئیس اجرائی دولت افغانستان با انتشار پیامی در واكنش به این حمله گفت كه به زودی زمان تسویه حساب با تروریست ها و جنایتكاران جنگی در كشور فرا می رسد.
وی در این پیام تاكید كرده است كه این حملات ددمنشانه، صفوف مردم افغانستان را بیشتر از پیش مستحكم تر می كند و عزم ما را برای پیروزی و غلبه بر دشمنان بشریت و پیشرفت، جزم تر خواهد كرد.
دفتر مطبوعاتی رئیس جمهوری افغانستان نیز با انتشار پیامی گفت كه تروریست ها، روز جمعه یك ‌بار دیگر مردم و عبادت كنندگان را در مسجد و خانه خدا حین عبادت هدف قرار دادند و بار دیگر زبونی خود را به اثبات رساندند.
در پیام رئیس جمهوری افغانستان آمده است كه تلاش تروریستان برای خدشه دار كردن وحدت و همدیگر‌پذیری مذهبی ملت افغانستان ناكام خواهد ماند و تروریست ها به سزای اعمال شوم خود خواهند رسید.
آساق**1610