تاكيد خانواده ها بر ازدواج با امكانات كامل، اشتباهي آشكار است

زنجان - ايرنا - امام جمعه خرمدره گفت: امروزه برخي از خانواده ها براي ازدواج جوانان خود تاكيد دارند از ابتدا تمامي امكانات و تجهيزات زندگي مشترك فراهم باشد كه اين اشتباهي آشكار است.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام سيد علي حسيني در خطبه هاي نماز جمعه خرمدره، با اشاره به هفته ازدواج، افزود: اينكه از ابتداي زندگي تمامي امكانات فراهم باشد فرهنگ غلطي است و خداوند در قرآن فرموده فرزندان خود را به ازدواج هم درآوريد كه خداوند از فضل خود آنها را بي نياز مي كند.
وي با اشاره به اينكه ازدواج موجب اصلاح اخلاقي و امنيت اجتماعي مي شود، اظهار كرد: ايمان، اعتقاد، هم كفو بودن، اخلاق نيكو و اصالت خانوادگي بايد ملاك هاي انتخاب همسر باشد.
امام جمعه خرمدره با اشاره به آغاز هفته دولت و تبريك اين روز به دولتمردان، ابراز كرد: اميد است ايجاد اشتغال هم و غم مسئولان قرار گيرد كه جوانان ما از مشكل بيكاري بسيار زجر مي برند.
وي با تسليت به مناسبت شهات امام محمد باقر(ع)، خاطرنشان كرد: زندگي ايشان ادامه زندگي و راه امام سجاد (ع) بود كه به دليل سخت گيري خلفاي آن دوران متوقف مانده بود.
حجت الاسلام حسيني تاكيد كرد: امام محمد باقر (ع) مبارزه با انحراف در معارف اسلامي و جلوگيري از جعل حديث را سرلوحه كار خود قرار داد.
وي افزود: اقدامات تشكلي و پراكندن بذر علم و معرفت از ديگر اقدامات امام محمدباقر (ع) بود.
وي در ادامه به روز سوم شهريور مصادف با اشغال ايران توسط متفقين و 6 شهريور، كشتار حاجيان ايراني در مكه و نيز روز مبارزه با تروريسم اشاره كرد.
7324/6085
خبرنگار: اكرم بيات ** انتشار دهنده: رويا رفيعي