وزیر جهاد كشاورزی: زمینه  مشاركت بخش خصوصی در اجرای طرحها فراهم است

یزد - ایرنا - وزیر جهاد كشاورزی گفت: زمینه در دولت تدبیر و امید برای مشاركت بخش خصوصی در اجرای طرح های مختلف كشاورزی و دامپروری در سطح كشور فراهم است.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، محمود حجتی روز پنجشنبه در آیین افتتاح مجتمع كشتارگاه صنعتی مهریز یزد افزود: از برنامه های مهم مورد تاكید نظام و دولت ، جلب مشاركت و همكاری بخش خصوصی و علاقمندان به فعالیت در حوزه كشاورزی است.
وی با تبریك هفته دولت و قدردانی از سرمایه گذار كشتارگاه صنعتی دام معین مهریز افزود: حضور بخش خصوصی و سرمایه گذاران بر حسب نیاز در بخش كشاورزی موجب خدمت به مردم و رفع بسیاری از نیازهای جامعه است.
وزیر جهاد كشاورزی خاطرنشان كرد: به بركت انقلاب اسلامی در سال های گذشته كارهای بسیار خوبی توسط دولت و با همكاری بخش سرمایه گذار در كشاورزی انجام گرفته اما همچنان به تعامل و همكاری نیاز است.
حجتی تاكید كرد: كشاورزی از مهمترین بخش هایی كه همه افراد جامعه درگیر و نیازمند آن هستند بنابراین باید مسئولان زمینه مشاركت آنها را در كمك به دولت و اقدام های لازم فراهم كنند.
مجتمع كشتارگاه صنعتی معین دام شهرستان مهریز در زمینی به وسعت هفت هزار و 500 هكتار و با اعتباری افزون بر 350 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی افتتاح شد .
برای ساخت این واحد دامی در مدت 20 ماه توسط بخش خصوصی افزون بر 350 میلیارد ریال سرمایه گذاری صورت گرفته و دارای امكاناتی شامل دو خط تمام اتوماتیك و دو خط دستی دام سبك و دو خط تمام اتوماتیك دام سنگین است.
همچنین ظرفیت كشتار دام آن در هر شیفت كاری 2 هزار و 400 دام سبك و 220 دام سنگین است و زمینه اشتغال 200 نفر بصورت مستقیم و یكهزار نفر بصورت غیر مستقیم فراهم كرده است.
مركز شهرستان مهریز در 30 كیلومتری جنوب شهر یزد واقع شده است.
7536/ 6197 خبرنگار:كاظم سبحان زاده**
انتشار: محمدحسین فلاح
irnayazdd@

سرخط اخبار استان‌ها