افتتاح مجتمع كشتارگاهی صنعتی «معین دام یزد» با حضور حجتی

یزد - ایرنا -مجتمع كشتارگاهی صنعتی «معین دام یزد» در اولین روز از هفته دولت با حضور وزیر جهاد كشاورزی در شهرستان مهریز به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا،مجتمع كشتارگاه صنعتی معین دام شهرستان مهریز در زمینی به وسعت هفت هزار و 500 هكتار و با اعتباری افزون بر 350 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی افتتاح شد.
برای ساخت این واحد دامی در مدت 20 ماه توسط بخش خصوصی افزون بر 350 میلیارد ریال سرمایه گذاری صورت گرفته و دارای امكاناتی شامل دو خط تمام اتوماتیك و دو خط دستی دام سبك و دو خط تمام اتوماتیك دام سنگین است.
همچنین ظرفیت كشتار دام آن در هر شیفت كاری 2 هزار و 400 دام سبك و 220 دام سنگین است و زمینه اشتغال 200 نفر بصورت مستقیم و یكهزار نفر بصورت غیر مستقیم فراهم كرده است.
محمود حجتی روز پنجشنبه در آیین افتتاح مجتمع كشتارگاه صنعتی مهریز یزد افزود: زمینه برای مشاركت بخش خصوصی در اجرای طرح های مختلف كشاورزی و دامپروری در سطح كشور فراهم است.
وی با تبریك هفته دولت و قدردانی از سرمایه گذار كشتارگاه صنعتی دام معین مهریز افزود: حضور بخش خصوصی و سرمایه گذاران بر حسب نیاز در بخش كشاورزی موجب خدمت به مردم و رفع بسیاری از نیازهای جامعه است.
وزیر جهاد كشاورزی خاطرنشان كرد: به بركت انقلاب اسلامی در سال های گذشته كارهای بسیار خوبی توسط دولت و با همكاری بخش سرمایه گذار در كشاورزی انجام گرفته اما همچنان به تعامل و همكاری نیاز است.
حجتی تاكید كرد: كشاورزی از مهمترین بخش هایی كه همه افراد جامعه درگیر و نیازمند آن هستند بنابراین باید مسئولان زمینه مشاركت آنها را در كمك به دولت و اقدام های لازم فراهم كنند.
مركز شهرستان مهریز در 30 كیلومتری جنوب شهر یزد واقع شده است.
7536/ 6197 خبرنگار:كاظم سبحان زاده**
انتشار: محمدحسین فلاح