اردوغان: برگزاری همه پرسی استقلال اقلیم كردستان عراق اقدامی اشتباه است

آنكارا- ایرنا- رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری تركیه در دیدار با جیمز متیس وزیر دفاع آمریكا در آنكارا گفت: برگزاری همه پرسی استقلال از سوی اقلیم كردستان عراق، اقدامی اشتباه است.

به گزارش ایرنا، اردوغان در این دیدار، نارضایتی تركیه از ارسال كمك های نظامی واشنگتن به یگان‌های مدافع خلق سوریه(ی.پ.گ) و حزب اتحاد دموكراتیك سوریه(پ.ی.د) را به وزیر دفاع آمریكا اعلام كرد.
تركیه یگان‌های مدافع خلق سوریه(ی.پ.گ) و حزب اتحاد دموكراتیك سوریه(پ.ی.د) را همكار و شاخه سوری تشكیلات تروریستی حزب كارگران كردستان(پ.ك.ك) می داند.
ارسال تسلیحات از سوی دولت آمریكا به دو گروه كُردی پ.ی.د و ی.پ.گ در شمال سوریه در ماه های گذشته، موجب بروز تنش بین آمریكا و تركیه شده و روابط دو طرف را تا آستانه بحران سوق داده است.
اردوغان و متیس همچنین در دیدار امروز بر قاطعیت در مبارزه با گروه های تروریستی داعش و پ.ك.ك و نیز حفظ تمامیت ارضی سوریه و عراق تأكید كردند.
به گزارش ایرنا، متیس در سفر خود به تركیه در مقر وزارت دفاع ملی این كشور مورد استقبال رسمی نورالدین جانیكلی همتای ترك خود قرار گرفت و طرفین پس از این مراسم، به مذاكره پرداختند.
موضوع جنگ در سوریه و عملیات آمریكا در خاك آن كشور، كمك های نظامی آمریكا به گروه های كُردی سوریه و نیز همه پرسی استقلال كردستان عراق محور مذاكرات دو طرف اعلام شده است.
متیس پیش از سفر به آنكارا، روز گذشته با سفر به اربیل با مقامات اقلیم كردستان عراق دیدار و مذاكره كرده بود.
خاورم/1905**انتشار دهنده: حسن فاخری

سرخط اخبار جهان