رونمايي از طرح هاي زيربنايي به مناسبت هفته دولت در قشم

قشم - ايرنا - فرماندار قشم از افتتاح پروژه هاي زيربنايي آب رساني، برق رساني و گاز رساني به مناسبت هفته دولت با حضور مسوولان استاني خبر داد.

به گزارش ايرنا، عليرضا نصري روز چهارشنبه در نشستي با خبرنگاران قشم گفت: گازرساني به نيروگاه پاسارگاد با اعتبار 80 ميليارد ريال، پست 63 كيلو وات موقت سيستان با 50 ميليارد ريال، مخزن 2 هزار متر مكعبي طولا با 20 ميليارد ريال و آب رساني به 10 روستاي بخش شهاب با 85 ميليارد ريال اعتبار از جمله طرح هايي هستند كه در هفته دولت افتتاح مي شوند.
وي افزود: در حوزه برق، بهسازي معابر، طرح هادي روستايي، توسعه مدرسه ها، زمين ورزشي و گردشگري نيز طرح هايي تكميل شده كه بر اساس زمان بندي آيين هاي هفته دولت با شعار تدبير و اميد براي توليد و اشتغال افتتاح خواهند شد.
فرماندار قشم با اشاره به اجراي اين 39 طرح با 350 ميليارد ريال اعتبار بيان كرد: اعتبارها از محل استاني، شهرستاني و تملك و دارايي ها تامين شده و افتتاح طرح ها نمادين است چرا كه اصراري در اين زمينه وجود ندارد و پس از اتمام كارهاي اجرايي، طرح ها در طول سال براي بهره برداري در اختيار مردم قرار مي گيرند.
او در ادامه غبار روبي مزار شهدا و پيماني دوباره با آرمان هاي انقلاب، ديدار با خانواده شهيدان، جانبازان و ايثارگران، تشريح عملكرد دولت در خطبه هاي نماز جمعه قشم، تجليل از كارمندان نمونه جشنواره شهيد رجايي، ديدار با مردم و بررسي مشكلات آنها و افتتاح پروژه هاي بخش شهاب را از ديگر برنامه هاي هفته دولت عنوان كرد.

** جشن آب پايان امسال در قشم برپا مي شود
فرماندار قشم در ادامه جهت گيري اعتبارهاي سال جاري را نيز تكميل پروژه هاي نيمه تمام مانند آب رساني عنوان كرد و گفت: همه نقاط شهرستان با توجه به برنامه ها تا دهه فجر از آب آشاميدني بهره مند شده و جشن آب رساني گرفته خواهد شد.
وي با اشاره به اجراي حدود 80 درصد طرح هاي آب رساني در دولت تدبير و اميد افزود: ساير پروژه هاي نيمه تمام نيز به نسبت پيشرفت فيزيكي تخصيص اعتبار دارند تا در زمان كوتاهي به طور كامل مورد بهره برداري قرار بگيرند.
نصري عنوان كرد: محروميت زدايي از ساير جزيره ها نيز در دستور كار قرار دارد؛ در اين زمينه تفاهم نامه اي با بنياد مستضعفان و ستاد اجرايي فرمان امام (ره) براي فعاليت در جزيره هرمز و لارك امضا شده و مرمت قلعه پرتغالي ها و لاي روبي اسكله لارك از جمله اقدام هايي است كه توسط بنياد علوي و بنياد بركت با مشاركت دولت پيگيري مي شود.
او اضافه كرد: 14 طرح ورزشي نيز با درصد پيشرفت هاي مختلف در دست احداث مي باشد و در كنار احداث نيروگاه هاي خصوصي و دولتي جهت توسعه زيرساخت هاي برق رساني در شهرستان، براي بازسازي و نوسازي مدرسه ها نيز گام هايي برداشته شده است.
فرماندار قشم گفت: دولت در زمينه راه سازي نيز طرح هاي مرمت و توسعه راه به ميزان 300 كيلومتر را با كمك منطقه آزاد و دهياري ها انجام داده كه بسياري از اين اقدام ها در 2 سال گذشته انجام گرفت.
وي در ادامه با گراميداشت ياد شهيدان رجايي و باهنر، آنها را الگوهاي بزرگي خواند كه راه خدمت صادقانه به مردم را با خون خود ترسيم و مسير سربلندي، آباداني و رفاه ملت را هموار كردند.
انتشاردهنده: محمد ملاحمزه زاده
8123