دريافت طرح‌هاي پژوهشي از محققان 25 كشور در دبيرخانه جشنواره خوارزمي

تهران- ايرنا- دانشمندان و برجستگان علمي 25 كشور خارجي به دبيرخانه سي و يكمين جشنواره بين المللي خوارزمي طرح ارسال و پانزده نهاد علمي بين‌المللي از اين دوره از جشنواره حمايت كرده‌اند.

به گزارش روز چهارشنبه گروه علمي ايرنا از سازمان پژوهش هاي علمي و صنعتي ايران، فرايندهاي علمي و اجرايي سي و يكمين جشنواره بين‌المللي خوارزمي با اعلام فراخوان عمومي داخل و خارج از كشور (به چهار زبان فرانسوي، انگليسي، آلماني و اسپانيايي) از ارديبهشت سال جاري آغاز شده است.
دبيرخانه سي و يكمين جشنواره بين‌المللي خوارزمي فعاليت خود را با پذيرش و ارزيابي طرح‌هاي داخلي و خارجي در 18گروه تخصصي آغاز كرد.
طرح‌هاي قابل پذيرش بايد در 17 گروه تخصصي شامل فناوري‌هاي شيميايي، مكانيك، برق و كامپيوتر، هنر، معماري و شهرسازي، كشاورزي و منابع طبيعي، علوم پايه، عمران، مهندسي صنايع و مديريت فناوري، مواد، متالورژي و انرژي‌هاي نو، زيست فناوري و علوم پايه پزشكي، محيط زيست، فناوري‌نانو، هوافضا، مهندسي نرم افزار و فناوري اطلاعات، مكاترونيك و صنايع دفاعي در پنج محور پژوهشي و فناوري شامل پژوهش‌هاي بنيادي، پژوهش‌هاي كاربردي، طرح‌هاي توسعه‌اي، ابتكار و نوآوري به جشنواره بين‌المللي خوارزمي ارائه شود.
تاكنون از دانشمندان و برجستگان علمي 25 كشور جهان در اين رقابت علمي طرح دريافت شده است و پانزده نهاد علمي بين‌المللي از اين دوره از جشنواره حمايت كرده‌اند.
مهلت ارائه طرح و ثبت نام الكترونيك و ارسال مدارك به سي و يكمين جشنواره بين‌المللي خوارزمي تا پايان شهريور 1396 است. علاقمندان مي‌توانند طرح‌هاي خود را در هجده گروه تخصصي و در چهار محور پژوهش‌هاي بنيادي، پژوهش‌هاي كاربردي، طرح‌هاي توسعه‌اي، نوآوري و ابتكار به دبيرخانه جشنواره به نشاني www.Khwarizmi.irارسال كنند.
جشنواره خوارزمي از سال ۱۳۶۶ به صورت بين‌المللي برگزار مي شود و از سال ۱۳۶۸ با هدف جلب مشاركت دانش آموزان، بخش دانش‌آموزي نيز به آن اضافه شد. پس از آن با طي ۱۰ سال فعاليت در حوزه بين‌المللي اولين دوره اين جشنواره در قالب جشنواره جوان خوارزمي در سطح ملي با مشاركت وزرات آموزش و پرورش آغاز شد.
علمي**9157**1440
تنظيم: منصوره شوشتري**انتشار: گلشن
براي اطلاع از اخبار متنوع علمي و فناوري، با كانال علمي ايرنا در تلگرام همراه شويد:
irnaelm@
https://telegram.me