امسال 500 هزار مترمربع از محلات و معابر شهري سنندج بهسازي مي شود

سنندج- ايرنا- شهردار سنندج گفت: براساس برنامه ريزي انجام شده امسال بايد 500 هزار مترمربع از محلات و معابر شهري سنندج تا پايان فصل عمراني آسفالت و بهسازي شود.

به گزارش ايرنا، منوچهر فخري در اين رابطه اظهار كرد: امسال تاكنون 246 هزار مترمربع از محلات و معابر سنندج اسفالت و بهسازي شده است.
وي افزود: با چهار هزار و500 تن آسفالت 20 هزار مترمربع از محلات شهرداري منطقه يك و حدود 41 هزار مترمربع از معابر و محلات سطح شهرداري منطقه 2 با چهار هزار و 968 تن آسفالت در سالجاري بهسازي شد.
شهردار سنندج ادامه داد: همچنين با بيش از پنج هزار تن آسفالت 37 هزار و 600 مترمربع از خيابانها و معابر حوزه شهرداري منطقه سه و 72 هزار و 500 مترمربع از محلات شهرك بهاران با هشت هزار و 700 تن آسفالت بهسازي شده است.
به گفته وي امسال همچنين بيش از 21 هزار مترمربع از محلات نواحي منفصل شهري نايسر و حسن آباد با بيش از 2 هزار و 300 تن آسفالت بهسازي شد.
فخري اظهار كرد: 9 هزار تن آسفالت نيز امسال در راستاي اتمام پروژه هاي نيمه تمام صرف شد كه پروژه تعريض پل قشلاق، احداث خيابان نهضت و روكش چندين خيابان توسط حوزه معاونت فني و عمراني و به متراژ پنج هزار و 400متر مربع انجام شد.
وي ابراز اميدواري كرد تا پايان فصل عمراني بتوانيم تمامي تعهدات قبلي مبني بر بهسازي معابر و محلات سطح شهررا انجام دهيم.

**پارك درون محله اي بهاران سنندج به بهره برداري رسيد
در راستاي توسعه سرانه فضاي سبز شهري، پارك درون محله اي 2.17 بهاران سنندج به مساحت سه هزار و 500 متر مربع با حضور شهردار، مديران شهري و اعضاي شوراي شهر به بهره برداري رسيد.
مدير شهرداري ناحيه بهاران سنندج در آيين بهره برداري از اين پارك اظهار كرد: توسعه سرانه فضاي سبز يكي از مهم ترين اولويت برنامه هاي شهرداري در سطح شهر است و اين پارك با صرف هزينه چهار ميليارد و 500 ميليون ريال احداث شده است.
روناك بابايي افزود: براي احداث اين پارك عملياتي شامل، 400 متر مكعب خاكبرداري، 650 متر جدول گذاري، هزار و 350متر پياده روسازي و سنگ فرش و 350 متر مكعب ديوارچيني انجام شده است.
وي همچنين نصب 30 عدد چراغ روشنايي، 15 عدد نيمكت و 10عدد سطل زباله را از ديگر اقدامات اين شهرداري براي احداث پارك درون محله اي بهاران برشمرد.
مديرشهرداري ناحيه بهاران ادامه داد: در راستاي دسترسي آسان معلولان، معابر اين پارك در چند نقطه مناسب سازي شده و اين قشر از جامعه هم مي توانند به راحتي از اين پارك استفاده كنند.
وي با بيان اينكه هزينه احداث اين پارك از محل اعتبارات داخلي تامين شده است افزود: 34 هزار متر مربع از محلات همجوار اين پارك نيز آسفالت و بهسازي شده است.
بابايي با تاكيد بر اينكه رونق پاركهاي درون محله اي و بوستان ها و همچنين توسعه فضاهاي سبز شهري از برنامه هاي اصلي اين شهرداري است؛ ابراز اميدواري كرد، با تلاش هاي همسو در رشد، توسعه و افزايش سرانه فضاي سبز و امكانات رفاهي براي شهروندان گام هاي موثرتري برداريم.
شهر سنندج مركز استان كردستان با حدود 500 هزار نفر جمعيت توسط سه ناحيه شهرداري اداره مي شود، در اين شهر علاوه بر پارك آبيدر با مساحت بيش از 260 هكتار در مجموع 90 بوستان عمومي و محله در نقاط مختلف شهر به وسعت 2 ميليون مترمكعب وجود دارد.
از مجموع 90 پارك سنندج، 20 پارك در منطقه يك، 20 پارك در منطقه 2 و 50 پارك نيز در منطقه سه شهري قرار دارند. خبرنگار: افسانه گلباغي**انتشاردهنده: عبدالله رحماني
7348/ 3020

سرخط اخبار استان‌ها