51 هزار تن گندم از كشاورزان مياندوآبي خريداري شد

مهاباد- ايرنا- مدير جهاد كشاورزي مياندوآب گفت: امسال تاكنون 51 هزار تن گندم مازاد بر نياز از كشاورزان در اين شهرستان خريداري شده است.

علي ديانتي روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار كرد: اين مقدار گندم توسط مراكز خريد معرفي شده توسط اداره غله و خدمات بازرگاني و تعاون روستايي، خريداري شده است.
وي افزود: امسال پيش بيني مي شود 75 هزار تن گندم از اراضي كشاورزي در مياندوآب برداشت شود.
ديانتي گفت: گندم مازاد بر مصرف كشاورزان با تمهيدات انديشيده شده در هفت مركز خريد اداره تعاون روستايي خريداري و ذخيره مي شود.
وي بيان كرد: در سال زراعي امسال، 16 هزار و 550 هكتار از اراضي كشاورزي در شهرستان زير كشت گندم آبي و 12 هزار و 500 هكتار نيز زير كشت ديم رفته است.
وي اظهار كرد: بيشترين ميزان خريد گندم در مياندوآب مربوط به كارخانه آرد طراوت شركت غله است كه تاكنون بيش از 25 هزار تن گندم مازاد بر نياز از كشاورزان خريداري كرده است.
مدير جهاد كشاورزي مياندوآب بيان كرد: خوشبختانه اقداماتي كه براي مبارزه با آفت سن در اين شهرستان انجام گرفته در افزايش كيفيت گندم توليدي نقش مهم و موثري داشته است.
به گزارش ايرنا، شهرستان مياندوآب يكي از قطب هاي اصلي كشاورزي در منطقه بوده و اقتصاد نيمي از مردم مياندوآب، وابسته به كشاورزي است.
شهرستان مياندوآب با بيش از 277 هزار نفر جمعيت در جنوب آذربايجان غربي واقع است.
مهمترين اخبار ايرناي كشور، آذربايجان غربي و جنوب استان را به صورت لحظه به لحظه از كانال خبري تلگرام اين رسانه به آدرسirnamahabad@ دريافت كنيد.
3093**خبرنگار: زين العابدين شيخي ** انتشار دهنده: پيمان پاكزاد

سرخط اخبار استان‌ها