وجود ذرات گرد و غبار و افزایش رطوبت هوا در چهارمحال و بختیاری

شهركرد- ایرنا- معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: وجود ذرات گرد و غبار در آسمان استان و افزایش رطوبت هوا سبب افزایش دما در گرمترین ساعات روز شده است.

مهرداد قطره سامانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میزان ذرات گرد و غبار موجود در آسمان استان هرچند هوا را ناسالم نكرده اما با وزش باد در بعدازظهرها شاهد افزایش گرد و خاك در آسمان خواهیم بود.
وی ادامه داد: با توجه به افزایش رطوبت هوا و وجود ذرات رقیق گرد و غبار در آسمان توصیه می شود تا افراد حساس نكات ایمنی را در این خصوص رعایت كنند.
قطره سامانی همچنین از وقوع رگبارهای خفیف در مناطق شمالی استان خبر داد و گفت: این بارش ها قابل توجه نیست اما مردم مناطق محلی و عشایر از رفتن به ارتفاعات خودداری كنند.
معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری با بیان اینكه میزان دما در استان تغییر محسوسی نداشته است، افزود: در 24 ساعت گذشته دمای هوای شهركرد در خنك ترین ساعت 10 درجه و در گرمترین ساعت 33 درجه سانتی گراد گزارش شده است.
به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری در آستانه ورود به دهمین سال خشكسالی است و بر اساس اعلام مركز ملی خشكسالی و مدیریت بحران هواشناسی به عنوان هفتمین استان خشك كشور در سال زراعی جاری معرفی شده است.
خبرنگار: خاطره حسین زاده
7363/2097

سرخط اخبار استان‌ها