۲۸ مرداد ۱۳۹۶،‏ ۱۲:۲۳
کد خبر: 82636206
۰ نفر
تریلر حاوی 170 كیلوگرم تریاك در دام پلیس كرمانشاه افتاد

كرمانشاه- ایرنا- یك دستگاه تریلر بدون بار كه 170 كیلوگرم تریاك از جنوب شرق كشور به مقصد كرمانشاه حمل می كرد در دام پلیس استان افتاد و علاوه بر كشف این میزان مواد مخدر یك باند چهار نفره مرتبط با این محموله نیز دستگیر شدند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، جمعی از خبرنگاران رسانه های استان روز شنبه به دعوت فرماندهی انتظامی از این محموله بازدید كردند و جزئیات كشف و ضبط این میزان مواد مخدر را از زبان سردار امان اللهی شنیدند.
فرمانده انتظامی استان كرمانشاه در گفتگو با خبرنگاران، با بیان اینكه این محموله، پیش از توزیع در غرب كشور توقیف شد، گفت: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر انتظامی استان با اقدام های اطلاعاتی و رصد قاچاقچیان سابقه دار، موفق شدند یك باند تهیه و توزیع موادمخدر را شناسایی كنند.
سردار منوچهر امان اللهی افزود: اعضای این باند به صورت گسترده در زمینه تهیه و توزیع مواد مخدر از استان های شرقی كشور به كرمانشاه فعالیت داشتند كه پس از یك ماه انجام كار اطلاعاتی و تعقیب و مراقبت ویژه مشخص شد كه سركرده باند اقدام به انتقال یك محموله به غرب كشور كرده است.
او گفت كه 2 تیم از ماموران اداره عملیات ویژه و پلیس مبارزه با مواد مخدر استان كرمانشاه با هماهنگی مقام قضائی به ورودی شهر كرمانشاه اعزام شدند و پس از مشاهده خودروی موردنظر، نسبت به توقیف آن اقدام كردند.
وی با اشاره به اینكه اعضای باند اهل كرمانشاه هستند، اظهار كرد كه این محموله در یك دستگاه تریلر فاقد بار به طور بسیار ماهرانه ای جاسازی شده بود و ماموران در اقدامی غافلگیرانه توانستند 170 كیلوگرم تریاك را شناسایی و كشف و ضبط نمایند.
سردار امان اللهی با اشاره به دستگیری یك نفر در این زمینه، تصریح كرد: در بازرسی از جاسازی تعبیه شده در كامیون 18 بسته مواد مخدر به مقدار 170 كیلوگرم تریاك با لفافه كشف شد.
وی گفت كه از ابتدای سال جاری 800 كیلوگرم مواد مخدر در استان كشف شده كه نسبت به مدت مشابه سال قبل 195 درصد رشد داشته است.
فرمانده انتظامی استان كرمانشاه در ادامه گفت كه امسال تاكنون 2 هزار و 800 نفر توزیع كننده مواد مخدر در نقاط آلوده شهر كرمانشاه دستگیر شده است.
به گفته او، امسال همچنین تاكنون 40 مورد محل فروش مواد مخدر در شهر كرمانشاه شناسایی و تعطیل شده است.
استان كرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت 371 كیلومتر با عراق مرز مشترك دارد.
3033/8066 خبرنگار:فرزاد نویدی ** انتشار دهنده:علی مولوی