30 هزار خبرنگار در كشور تحت پوشش بيمه قرار مي گيرند

ساري - ايرنا - معاون پارلماني وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: با هماهنگي هاي بعمل آمده از سوي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و سازمان تامين اجتماعي 30 هزار خبرنگار در كشور تحت پوشش بيمه قرار مي گيرند.

سيد هادي حسيني جمعه شب در مراسم تجليل از خبرنگاران عضو انجمن صنفي بابل بيان كرد: اميدواريم خود خبرنگاران و اصحاب رسانه مراقبت كنند تا افراد غير خبرنگار تحت پوشش بيمه اي قرار نگيرند تا حق خبرنگاران ضايع نشود.
وي اظهارداشت: در گذشته متاسفانه عده اي به صورت رابطه اي و غيرخبرنگار تحت پوشش بيمه تامين اجتماعي قرار گرفته بودند كه دولت تلاش كرد آنان را ساماندهي كند كه خوشبختانه انجام شده اما در حال حاضر خود اصحاب رسانه بايد كمك كار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي باشند تا افرادي كه در اين عرصه تخصص ندارند تحت پوشش بيمه قرار نگيرند.
وي افزود: با گسترش فضاي مجازي فعاليت در عرصه مطبوعات سخت شده است و كساني مي توانند در اين عرصه باقي بمانند كه داراي نشريات با محتوا و مخاطب پسند باشند و بايد نشريات پربار باشد.
حسيني گفت: اگر يك نشريه اي بخواهد بهاء داشته باشد و از گردونه حذف نشود بايد خود را بروز كند تا بتواند در عرصه باقي بماند.
وي بيان داشت: امروز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به اين نتيجه رسيده است كه بايد مجوز نشريه براي كساني صادر شود كه هم به لحاظ اقتصادي و هم به لحاظ اجتماعي و نيز تحصيلي و سواد رسانه اي توانايي هاي لازم را داشته باشند تا در طول پروسه فعاليت دچار مشكل نشوند.
معاون پارلماني وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي بااشاره به اينكه خبرنگاران نقش روشنگري در جامعه دارند و لذا بايد اهل مطالعه باشند، گفت: امروزه ديگر پذيرفتني نيست كه خبرنگار اهل مطالعه و سواد رسانه اي نباشد و در خصوص سوالي كه از مدير مي پرسد بايد از آن اطلاعات كافي داشته باشد تا بتواند گره اي از جامعه را باز كند.
در اين مراسم از 25 خبرنگار عضو انجمن صنفي شهرستان بابل با اهداي لوح سپاس تجليل شد.
خبرنگار: فريبرزسيفي**انتشا ردهنده: محسن حسن نيا
7343/1899

سرخط اخبار استان‌ها