رشد 35 درصدی شركت كنندگان در نمایشگاه بین المللی دام و طیور مشهد

مشهد – ایرنا – استاندار خراسان رضوی گفت: حضور شركت ها و تولیدكنندگان مختلف در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی دام، طیور و آبزیان مشهد در مقایسه با دوره قبل از آن 35 درصد رشد داشت.

به گزارش ایرنا، علیرضا رشیدیان پنجشنبه شب در حاشیه بازدید از این رویداد اقتصادی در محل دائمی نمایشگاه بین المللی مشهد در جمع خبرنگاران افزود: جدا از این امسال شاهد حضور چهار شركت اروپایی فعال در زمینه دام، طیور و آبزیان در این نمایشگاه هستیم.
وی بیان كرد: در نمایشگاه امسال دام و طیور حضور شركت های دانش بنیان استان را شاهد هستیم كه موفق شدند نیازمندی های صنعت دامداری، مرغداری و آبزیان را تولید كنند كه از نظر كیفی قابل رقابت با تولیدات مشابه خارجی و افتخارآمیز است.
وی اظهار كرد: این نمایشگاه فرصت خوبی برای تولیدكنندگان در زمینه تولید گوشت قرمز و گوشت سفید است تا از تجهیزات و ماشین آلات جدیدی كه در این عرصه تولید شده است، بازدید كرده و بتوانند از آنها استفاده كنند.
استاندار خراسان رضوی گفت: سیاست كلی دولت در این زمینه حمایت از تولیدات داخلی است كه بتوان با استفاده از آن میزان بهره وری در حوزه تولید را بالا برد، با عرضه تسهیلات از واحدهای تولیدی حمایت كرد و درصد مكانیزه كردن تولیدات را افزایش داد.
وی بیان كرد: استان خراسان رضوی یكی از استان های بامزیت اقتصادی و مطرح در حوزه آبزیان، كشاورزی، مرغداری، دام و طیور، گوشت قرمز و سفید است و از این لحاظ جایگاه بالایی در كشور دارد و باید ازاین فرصت برای صدور تولیدات خود بهره گیرد.
سیزدهمین نمایشگاه بین المللی دام، طیور و آبزیان تا 28 مرداد ماه در محل دائمی نمایشگاه بین المللی مشهد دایر است.
در این نمایشگاه، بیش از 120 شركت در فضایی به مساحت 13 هزار متر مربع حضور می یابند و نمایندگانی از كشورهای سوئد، اتریش و اسپانیا نیز به ارائه محصولات و خدمات خود می پردازند.
7489/5132
خبرنگار: میترا عبداللهی ** انتشار دهنده: علی اصغر ایزدی

سرخط اخبار استان‌ها