نماینده پارلمان تونس: حزب الله در جنگ با تروریسم صهیونیستی و تكفیری تنها نیست

بعلبك-ایرنا-«مباركه البراهمی» نماینده پارلمان تونس كه به همراه یك هیات پارلمانی به سوریه و لبنان سفر كرده در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا با بیان اینكه مردم تونس حامی و طرفدار مقاومت و حزب الله هستند بر لزوم از سرگیری مناسبات رسمی بین تونس و سوریه و جبران كوتاهی های گذشته تاكید كرد.

به گزارش ایرنا یك هیات پارلمانی متشكل از نه عضو پارلمان تونس كه نمایندگان بیشتر احزاب تونسی و فراكسیون های پارلمانی در آن حضور دارند در چند روز گذشته سفری به منطقه (سوریه و لبنان) داشت.
این هیات پس از بازدید از مناطق آزاد شده در حلب و دیدار با «بشار الاسد» رئیس جمهوری سوریه، این بار به لبنان آمده تا پیام همراهی مردم تونس با مقاومت اسلامی لبنان و ضدیت آن با تروریسم اسرائیلی و تروریسم تكفیری را به گوش مردم دنیا رسانده و اعلام كند كه مردم تونس برخلاف تصور رایج از آنها، در كنار محور مقاومت و حامی بشار الاسد رئیس جمهوری سوریه هستند.
روز گذشته اعضای هیات تونسی با هماهنگی «حسن عزالدین» مسئول روابط عربی در حزب الله، بازدید میدانی از منطقه مرزی ارتفاعات عرسال كه به تازگی از دست تروریست های جبهه النصره آزاد شده داشتند تا از نزدیك شاهد افتخار آفرینی های مقاومت حزب الله در پاكسازی خاك لبنان از دست گروه های تكفیری باشند. پیش از این، اعضای هیات تونسی از مرزهای جنوبی لبنان با فلسطین اشغالی نیز بازدید به عمل آوردند.

**ملت تونس در كنار مقاومت است
«مباركه غوائینه البراهمی» نماینده پارلمان تونس و همسر شهید «محمد البراهمی» موسس حزب «جریان ملت» كه سال 2013 ترور شد، یكی از اعضای این هیات پارلمانی است.
وی كه در ادامه بازدید هیات از مناطق مرزی بین لبنان و سوریه در نمایشگاه مقاومت در بعلبك حضور یافته معتقد است كه حكومت تونس در قبال مقاومت و پیروزی هایی كه به دست مقاومت رقم خورده كوتاهی به خرج داده و باید این كوتاهی را جبران كند.
البراهمی در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا سفر هیات پارلمانی تونسی به سوریه و لبنان را نشانه ای از تغییر در جهت گیری های رسمی دولتمردان تونس دانست و گفت: ما به اینجا آمده ایم تا جهت گیری سیاسی و رویكرد چند سال اخیر در تونس را كه باعث ملحق شدن جمع زیادی از جوانان این كشور به گروه های تروریستی شد و این كشور را به قطب تروریست های تكفیری وهابی تبدیل كرد تغییر دهیم.
نماینده حزب «جریان ملت» پارلمان تونس افزود: كوتاهی هایی كه به خاطر تركیب اخوانی دولت در قبال مقاومت صورت گرفت دیگر تكرار نخواهد شد و ما اجازه نخواهیم داد تونس یك بار دیگر به خاطر غفلت ما به وضع گذشته دچار شود.
وی تصریح كرد: كسانی كه در تونس پرچم های داعش را بالا بردند مزدورانی بودند كه چهره بدی از كشورمان ترسیم كردند ولی ما به مدد پیروزی های مقاومت و با صبر و استقامت مان توانستیم این جهت گیری را تغییر داده و پرچم های زرد حزب الله را كه علامت مقاومت است جایگزین پرچم های سیاه داعش سازیم.
البراهمی تصریح كرد: ما همانطور كه نظر مردم تونس را اصلاح كردیم موضع رسمی دولت تونس را نیز تغییر خواهیم داد و روابط رسمی بین تونس و دولت سوریه را احیا خواهیم كرد.
وی افزود: برادران ما در لبنان و سوریه باید بدانند كه در نبرد با تروریسم صهیونیستی و تكفیری تنها نیستند بلكه آزادگان تونس و مغرب كه با حضور در خیابان ها اعتراض خود را به تروریستی خواندن حزب الله در شورای همكاری های خلیج فارس ابراز داشتند در كنار مقاومت حزب الله قرار دارند. همین اعتراض ها باعث شد دولت تونس تنها چند ساعت بعد از صدور این تصمیم در شورای همكاری مخالفت خود را با آن اعلام كند.
نماینده پارلمان تونس افزود: جنگ با دشمن پایانی ندارد و مقاومت هر بار با چهره جدیدی از این دشمن كه به شكل های و عناوین مختلف ظاهر می شود روبروست اما پیروزی در انتظار مقاومت است چون حق با اوست.
وی در تشریح وضعیت سوریه گفت: ما در بازدید از حلب، از نزدیك اراده محكم و استوار ارتش سوریه را مشاهده كردیم و اصرار آنها بر نابودی تروریست ها باعث می شود نگاه خوشبینانه به آینده داشته باشیم. ما معتقدیم وضعیت بعد از فتح حلب دیگر مانند قبل از آن نخواهد شد.
نماینده حزب جریان ملت در پارلمان تونس در پاسخ به سوالی حكومت آل سعود را به منزله زخمی دانست كه همه امت را دردمند كرده است.
وی گفت: به برادران در كشورهای منطقه هشدار می دهم توجه داشته باشند كه منطقه به وضعیت خطرناكی دچار شده و به حكومت هایی تبدیل شده ایم كه جزیه پرداخت می كنند همچنان كه شاه سعودی در سفر اخیر «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریكا به ریاض، برای باقی ماندن خود و پسرش در قدرت به او جزیه پرداخت كرد.

**قدرت و پیشرفت های ایران
سیاستمدار تونسی در بخش دیگری از گفت و گوی خود با خبرنگار ایرنا با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی ایران به دست امام خمینی (ره) گفت: من رویدادهای مربوط به پیروزی انقلاب را به خاطر دارم و آن را دنبال كردم. یادم هست كه چطور جنگ همه جانبه ای علیه انقلاب اسلامی در سطح دنیا به راه افتاد و به ما می گفتند كه نظام ایران می خواهد همه چیز را به قرن های گذشته برگرداند و می خواهد اهل سنت را منزوی كند و برای قتل مردم چوبه های دار به پا كرده و.. هر چقدر انقلاب مردم شتاب گرفت دستگاه های تبلیغاتی و خبرپراكنی به دشمنی خود با انقلاب افزودند. اما ما از امام خمینی و از «جمال عبدالناصر» یاد گرفتیم كه وقتی آمریكا از ما راضی باشد معنایش آن است كه ما در مسیر اشتباه قرار داریم.
نماینده پارلمان تونس افزود: در سفری كه به ایران داشتیم وضعیت اجتماعی و اقتصادی و پاكیزگی و زیبایی شهرها را از نزدیك مشاهده كردیم علاوه بر اینكه ایران در عرصه های نظامی و فناوری به پیشرفت های زیادی دست پیدا كرده است. آنچه ما در ایران مشاهده كردیم كاملا با چیزی كه دستگاه های تبلیغاتی نشان می دهند تفاوت دارد. واقعا خیره كننده بود. ایران علیرغم محاصره و تحریم و دشمنی ها به كشوری بسیار پیشرفته تبدیل شده است. هیات پارلمانی تونسی در سفر به ایران در برابر دستاوردهای ملت ایران شوكه شده بود و اعضای این پارلمان می گفتند كه ایران تمیزتر از پاریس و كشورهای اروپایی است؛ بعضی ها هم می گفتند كه ایران بهتر از كشورهایی است كه تاكنون دیده ایم.
البراهمی در پایان گفت: انقلاب اسلامی ایران به مردم خدمت كرد و آزادی و زندگی مرفه همراه با عزت و كرامت برای مردمش فراهم كرد برای همین نیز باید به خاطر چنین دستاوردی به رهبران و مردم ایران و تبریك گفت.
خاورم*386*390*2054
انتشاردهنده: محمد خواجوئی