۲۵ مرداد ۱۳۹۶، ۸:۰۱
کد خبر: 82633088
T T
۰ نفر
سردار شریف: به دنبال توافق با تركیه برای تامین امنیت مرزها هستیم

اهواز- ایرنا- مسئول روابط عمومی كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به سفر سردار باقری فرمانده كل نیروهای مسلح به تركیه گفت: به دنبال یك توافق خوب با كشور تركیه برای تامین هر چه بهتر امنیت مرزهای ایران و تركیه به خصوص در غرب و شمال غرب كشور هستیم.

به گزارش ایرنا سردار رمضان شریف سه شنبه شب در نشست با رسانه های خوزستان به مناسبت روز خبرنگار در محل ناحیه امام علی (ع) اهواز اظهار كرد: متاسفانه گروهكهای تروریستی طی سالهای اخیر از طریق مرزهای مشترك ایران و تركیه در غرب و شمال غربی كشور نا امنیهایی ایجاد كرده اند هرچند این گروهكها با برخورد شدید نیروهای مسلح و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مواجه شدند.
وی گفت: در گیریهای نیروهای مسلح و سپاه با این گروهكها هر چند امنیت را برقرار كرده بود ولی برای سرمایه گذاران از لحاظ روانی دغدغه هایی به وجود آورده بود كه به همین دلیل سردار باقری و فرمانده نیروی زمینی سپاه روز گذشته به تركیه رفتند تا راههای مبارزه با این گروهكها را با طرف ترك بررسی و به یك توافق خوب مشترك دست یابند.
وی اظهار كرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به خصوص نیروی زمینی با دقت مرزهای مشترك را كنترل و نظارت می كند و با هرگونه نا امنی از سوی گروهكها به شدت برخورد خواهد كرد.
وی در ادامه با بیان این كه سپاه برآمده از متن فرهنگ انقلاب و جامعه است و همه مردم را صاحبان انقلاب می داند گفت: رفتار و عملكرد این نهاد بیانگر این دغدغه و تاكید بر مردم داری است.
وی به رسالت خطیر خبرنگاران اشاره كرد و گفت:در حال حاضر هر رسانه ای با اهداف مشخصی در كشور فعالیت می كند و هیچ رسانه ای بدون صاحب نیست.
وی افزود: هر سرمایه گذاری دربخش رسانه هدف های خاصی داشته و همگی برای تاثیرگذاری بر روی افكارعمومی فعالیت می كند.
مسئول روابط عمومی كل سپاه ادامه داد: در حال حاضرتمامی كشورها به موازات داشتن قدرت نظامی وعلمی به عملیات رسانه ای، جریان سازی رسانه و افكار عمومی توجه ویژه ای دارند.
وی تصریح كرد: تصرف نظامی برای غارت منابع و منافع هر كشوری مستلزم اقدامات سخت، كشتار، خونریزی، عملیات جنگی و وجود یك شرایط خاص است اما در برخی مواقع این كشورها از طریق همراه كردن افكارعمومی با ایجاد چهره مقبول و دوست داشتنی خود را به مردم نزدیك و روی انتظارات و توقعات مردم عملیات رسانه ای وسیعی را ساماندهی كرده و با هزینه كمتر و بدون آثار و تبعات منفی به اهدافشان می رسند.
سردار شریف اظهار كرد: كشور آمریكا به همراه برخی از كشورهای اروپایی در دوران هشت سال دفاع مقدس از صدام جنایتكار حمایت كردند اما به محض حمله صدام به كویت احساس كردند كه تاریخ مصرف او گذشته و اهدافشان را محقق نمی كند و به همین دلیل با جریان سازی رسانه ای و روانی اعلام كردند حزب بعث به دلیل به دست گرفتن تجهیزات هسته ای قصد عملیات كشتار جمعی دارد و می خواهد بزرگترین جنایت بشری را رقم بزند.
وی ادامه داد: در آن دوران بیش از 80 درصد كشورهای اروپایی از اقدام نظامی آمریكا علیه صدام حمایت كردند و پس از تهاجم آن ها به صدام هیچ كشوری اعتراض نكرد و بعد هم هیچ آثاری از آن تجهیزات هسته ای صدام هم یافت نشد اما در این میان جریان سازی برای افكارعمومی سرعت بیشتری به خود گرفت و هیچ كشوری نپرسید كه چرا غربی ها به صدام حمله كردند.
مسئول روابط عمومی كل سپاه گفت: این كشورهای غربی و بخصوص آمریكا امروز با تصویرسازی رسانه ای از چیزی كه هرگز وجود ندارد حرف زده و آن را تایید می كنند و یا آن چیزی كه وجود دارد را كتمان می كنند.
وی اظهار كرد: از زمان پیروزی انقلاب در ایران حداقل هر دو سال یك بار انتخابات برگزار شده و با این كار جابجایی قدرت صوت می گرفت اما با این وجود كشورهای غربی ایران را به عدم رعایت دموكراسی و حقوق بشر متهم می كنند و این درحالی است كه برخی از كشورهایی كه حتی رنگ انتخابات را به خود ندیده اند در مجامع بین المللی به عنوان اعضای اصلی پیگیری حقوق بشر هم انتخاب می شوند.
سردار شریف گفت:جمهوری اسلامی ایران با داشتن مردمی پای كار، جوانانی غیور و رهبرانی الهی توانسته ما را از جامعه ای كه غرق در فساد، تحقیر شده از سوی انگلیس و صهیونیست و وابسته به آمریكا بوده به كشوری مستقل تبدیل كند كه امروز به عنوان الگوی الهام بخش برای كشورهای منطقه به شمار می رود.
وی تصریح كرد: اكنون وظیفه افشای چهره مزدور دشمن بدون دعوای جریانات سیاسی كه دیگر بی مزه شده و گاهی منافع ملی و استراتژیك كشور را نیز تحت شعاع قرار می دهد، برعهده رسانه ها است.
مسئول روابط عمومی كل سپاه گفت: سپاه پاسداران بنا به رسالت، فلسفه وجودی و كاركرد خود همواره برای تامین امنیت و پیشرفت كشور مصمم بوده و حامی محرومیت زدایی و به معنای واقعی كلمه سپر بلای كشور است.
وی ادامه داد: امروزه ایران اسلامی به عنوان امن ترین كشور منطقه به شمار رفته و مسئولان كشور در فضایی امن به مردم خدمات رسانی می كنند.
سردار شریف گفت: كشور ایران طی 20 سال گذشته برای رسیدن به علوم حیاتی جهش قابل توجهی داشته و امید است با تداوم آن به سرعت به سرشاخه های علوم مختلف دست پیدا كنیم.
وی ادامه داد: توانمندی این كشور اسلامی تا اندازه ای بالا است كه هیچ كشوری به خود اجازه نمی دهد كوچكترین اقدامی علیه این ملت انجام دهد و این درحالی است كه اگر قدرت دفاعی كشور را افزایش نمی دادیم بی شك امكان طمع دوباره دشمن برای اشغال خاك این میهن اسلامی وجود داشت.
مسئول روابط عمومی كل سپاه در خصوص سفر برخی از مسئولان سپاه به كشور تركیه گفت: در حال حاضر و باتوجه به شرایط منطقه به دلیل داشتن مرز مشترك و تحولات جاری، با این كشور نیازمند گفت و گو در زمینه های مختلف هستیم.
وی تصریح كرد: همچنین بخشی از ناامنی های شمال غرب كشور به دلیل فعالیت گروهك های تروریستی و تلاش برای ورود آن ها به ایران است كه باید در این خصوص تمهیدات لازم اندیشیده شود.
سردار شریف همچنین به كاروان های راهیان نور نیز اشاره كرد و گفت: امروزه سفر راهیان نور در سبد فرهنگی خانواده ها وجود دارد و این امر برای بخش عمده ای از مردم، به فرهنگ تبدیل شده است.
وی ادامه داد: در سال های ابتدایی آغاز فعالیت كاروان های راهیان نور آرزوی فرهنگ سازی این حركت بزرگ را داشتیم اما بخش عمده ای از مسافران به صورت كاروانی به مناطق می رفتند كه امروزه بسیاری از راهیان نور حتی با ماشین های شخصی خود نیز به مناطق عملیاتی می روند.
7152 /6002
خبرنگار: محمدرضاخبازان**انتشاردهنده : محسن بهاروند