تعداد 1300 صندلي در سه ماه اخير به ظرفيت سينماهاي تهران افزوده شد

تهران-ايرنا- مدير عامل شركت توسعه فضاهاي فرهنگي شهرداري تهران از ساخت 10 سالن سينمايي به ظرفيت 1300 نفر در باغ كتاب تهران خبر داد و گفت: به زودي اين پرديس سينمايي در قالب 10 سالن سينمايي كه در مدت سه ماه ساخته شده به بهره برداري مي رسد.

به گزارش روز سه شنبه ايرنا از روابط عمومي شركت توسعه فضاهاي فرهنگي شهرداري تهران، عليرضا جعفري با اشاره به اينكه سالن اصلي پرديس سينمايي باغ كتاب داراي كاربري سينما و تئاتر است، اظهار كرد: اين سالن با ظرفيت 480 نفر به ارائه خدمات به شهروندان مي پردازد.
وي با بيان اينكه دومين پرده سينمايي بزرگ كشور در سالن اصلي سينما و تئاتر باغ كتاب قرار دارد، گفت: با توجه به تعداد سالن هاي سينمايي و وجود آمفي تئاتر، امكان پخش و اجراي چندين فيلم و تئاتر به طور همزمان در اين مجموعه وجود دارد.
جعفري افزود: در سالن هاي اين مجموعه از آخرين استانداردهاي سينمايي استفاده شده و سالن اصلي آن به صورت چندمنظوره (سينمايي، آمفي تئاتر، اجراي موسيقي و ....) مورد بهره برداري قرار مي گيرد.
مديرعامل شركت توسعه فضاهاي فرهنگي شهرداري تهران با تاكيد بر اينكه باغ كتاب قطب فرهنگي قوي براي شهر تهران محسوب مي شود، اظهار كرد: موقعيت، امكانات و نوع طراحي سالن هاي سينمايي اين مجموعه، آن را تبديل به مركز سينمايي براي جشنواره كودك و نوجوان خواهد كرد.
وي با اشاره به اينكه سالن هاي سينما و سينما تئاتر در بلوك c باغ كتاب در چهار طبقه شامل لژ به متراژ 76 متر مربع، سالن همكف به متراژ 522 مترمربع و سن سالن به متراژ 400 متر مربع است، گفت: اتاق گريم و كارگرداني انتهاي سن به متراژ 146 متر مربع و يك باب انباري در زير سكوهاي سالن به متراژ 191 متر مربع از ديگر بخش هاي اين مجموعه است.
جعفري با بيان اينكه سالن شماره 2 واقع در تراز يك داراي 193 صندلي است، اظهار كرد: سالن به متراژ 258 متر مربع، اتاق فرمان به متراژ 23 متر مربع از جمله بخش هاي اين سالن به شمار مي رود.
وي با اشاره به اينكه سالن شماره سه، چهار ، پنج و 6 به ترتيب داراي 50، 30، 29، 23 صندلي است، افزود: فضاي حدود 10 متر براي گيشه نيز در فضاي عمومي طبقه همكف بلوك c قرار دارد.
مدير عامل شركت توسعه فضاهاي فرهنگي شهرداري تهران در ادامه با تشريح برخي خدمات فرهنگي، هنري و علمي در باغ كتاب تهران گفت: در باغ كتاب تهران مجموعه هاي مختلف براي فعاليت‌هاي علمي براي كودكان 8 تا 12 ساله و همچنين 12 تا 18 ساله، اختصاص يافته و كودكان و نوجوانان مي توانند در باغ علم به برخي فعاليت‌هاي مبتني بر علوم فيزيك، شيمي،‌مكانيك و زيست بپردازند.
جعفري با اشاره به باشگاه‌هاي آموزشي و آكادميك در مجموعه باغ كتاب تهران اظهار كرد: اين مجموعه فضايي را براي ايجاد خلاقيت در بين كودكان و نوجوانان فراهم كرده است.
به گفته مديرعامل شركت توسعه فضاهاي فرهنگي شهرداري تهران بزرگترين كتابفروشي جهان با زيربناي 14 هزار متر مربع و مشتمل بر كتاب‌هاي بزرگسالان و كودك و نوجوانان در باغ كتاب تهران است.
وي گفت: بزرگترين بام سبز ايران به مساحت 23 هزار متر مربع براي تفريح و فرهنگ‌سازي مخاطبان در باغ‌ كتاب تهران ايجاد شده است.
مجموعه باغ كتاب تهران واقع در بزرگراه شهيد حقاني (غرب به شرق)، از شرق با كتابخانه ملي ايران، از شمال شرقي با فرهنگستان‌هاي علوم، و زبان و ادبيات فارسي، از شمال غربي با باغ هنر و از غرب با باغ‌موزه دفاع مقدس در ارتباط است.
اين مجموعه به همت شركت توسعه فضاهاي فرهنگي شهرداري تهران تيرماه سال جاري راه اندازي شده است، اين مجموعه داراي قابليت ‌هاي بسياري از جمله جايگزيني براي نمايشگاه بين المللي در عرصه تخصصي كتاب، ايفاي نقش به عنوان هماهنگ كننده در فرآيند توليد و نشر كتاب و ارتقاي استانداردهاي توليد و نشر، ترويج نوآوري ها و فناوري هاي حوزه نشر، دسترسي مخاطبان بين المللي به منابع اسلام، ايران و انقلاب اسلامي و منابع خارجي است.
جانمايي فضاهاي مختلف با كاربردهاي مختلف و متنوع از جمله گالري و برگزاري نمايشگاه هاي موقت با موضوعات متنوع و تخصصي و ايجاد كافي شاپ و فروشگاه هاي مختلف براي فروش محصولات فرهنگي و.... در باغ كتاب باعث جلب مخاطبان بيشتر از هر گروه سني و با هر جنسيت و با هر تفكري مي شود.
همچنين باغ كتاب مي تواند انواع خدمات را در حوزه تمامي رسانه ها با انواع مدياها (كتاب، سي دي، دي وي دي، اينترنت و...) به مخاطبان ارائه دهد.
خبرنگار: معصومه جوان معبودي - انتشار: محمد آجورلو
تهرام/7245//1348