مونسان خوش سابقه، مجرب و داراي شناخت كافي است

تهران- ايرنا- چند تن از اعضاي كميسيون فرهنگي و فراكسيون گردشگري مجلس از رئيس جديد سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري با صفات : خوش سابقه، داراي شناخت كافي و با تجربه ياد كردند.

به گزارش گروه فرهنگي ايرنا يكي از اعضاي فراكسيون گردشگري مجلس مونسان را مديري خوش‌سابقه در مناطق آزاد توصيف كرد و گفت: او در حوزه گردشگري نيز ظرفيت‌هاي خوبي در منطقه آزاد كيش ايجاد كرد.
زهرا ساعي، نماينده مردم تبريز، آذرشهر و اسكو امروز دوشنبه 23 اظهار كرد: تصور مي‌كنم رئيس جديد سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري به‌خوبي مي‌تواند اين مجموعه را مديريت كند تا به اهدافمان در توسعه ظرفيت‌هاي بي‌بديل صنعت گردشگري برسيم.
اين نماينده مجلس افزود: نگاه توسعه‌گرا و توان جذب سرمايه‌گذاري در عرصه گردشگري لازمه اين بخش است كه با به‌كارگيري مديران توانمند و آشنا با اركان مختلف حوزه ميراث‌فرهنگي و صنايع‌دستي و با حضور مدير ارشد و باسابقه آن حتماً مي‌توان به آينده ميراث اميدوار بود.

** احمدي لاشكي : مونسان مديري باتجربه و توانمند است
بنابه گزارش دوشنبه سازمان ميراث فرهنگ يكي ديگر از اعضاي فراكسيون ميراث‌فرهنگي و گردشگري مجلس شوراي اسلامي گفت: رئيس جديد سازمان ميراث‌فرهنگي از تجربه خوبي برخوردار است و توانمندي لازم را براي اداره اين سازمان دارد.
قاسم احمدي‌لاشكي، نماينده مردم نوشهر، چالوس و كلاردشت در ارزيابي انتخاب مونسان اظهار كرد: با توجه به بازديدهايي كه به‌عنوان عضو فراكسيون ميراث‌فرهنگي از منطقه آزاد كيش داشته‌ام، به‌جِد مي‌توانم بگويم مونسان مديري بسيار موفق است و در كيش توان مديريتي خود را به‌خوبي نشان داده است.
احمدي‌لاشكي در پايان گفت: پس از بررسي صلاحيت وزراي پيشنهادي به مجلس، حتماً فراكسيون ميراث‌فرهنگي و گردشگري از او دعوت به‌عمل خواهد آورد تا برنامه‌هاي خود را جامع‌تر به اعضاي اين فراكسيون ارائه كند.


** مسعودي: اميدواريم مونسان در گردشگري انقلاب كند
يك عضو كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي گفت: به انتخاب مونسان به‌عنوان رئيس سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري خوش‌بين هستيم و اميدواريم او بتواند انقلابي در عرصه گردشگري ايجاد كند.
اصغر مسعودي، نماينده مردم نيريز و استهبان با بيان اينكه تاكنون ظرفيت گردشگري براي ايجاد اشتغال و توسعه اقتصادي با بي‌توجهي‌هاي زيادي مواجه شده و مغفول مانده است، تأكيد كرد: اگر مي‌خواهيم منبع درآمدي به‌غير از نفت داشته باشيم و وابستگي به نفت را كاهش دهيم، بايد گردشگري را توسعه دهيم.
مسعودي افزود: رئيس جديد سازمان ميراث‌فرهنگي سابقه و تجربه خوبي در منطقه آزاد دارد. البته بايد برنامه‌هاي او در سازمان ميراث‌فرهنگي با دقت بيشتر و نگاه كارشناسي‌تر مطالعه شود.»

طيبه سياوشي: مونسان شناخت خوبي از گردشگري دارد
نماينده مردم تهران در مجلس، با ابراز خشنودي از انتخاب مونسان گفت: مونسان شناخت خوبي از حوزه گردشگري دارد و سابقه مثبتي در جذب سرمايه‌گذاري در بخش گردشگري براي منطقه آزاد كيش دارد.
عضو كميسيون فرهنگي در مجلس شوراي اسلامي، اظهار كرد: سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري به‌لحاظ قانوني مورد نظارت مجلس نيست، اما مجلس مي‌تواند از طريق تعامل خوب با اين سازمان، در عرصه‌هاي مختلف شرايط را براي توسعه گردشگري مهيا كند.
سياوشي افزود: سابقه مديريت رئيس جديد اين سازمان نشان مي‌دهد كه توانايي ايجاد تغييرات مهم در عرصه گردشگري را دارد و اين سازمان نيز با توجه به ظرفيت بالاي انساني، زيست‌محيطي و تاريخي كشورمان ظرفيت و امكان تبديل شدن به يك منبع مالي خوب را داراست.
ديروز 22 مرداد رييس جمهوري علي اصغر مونسان را به عنوان معاون رئيس جمهوري و رئيس سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري در دولت دوازدهم منصوب كرد.
علي اصغر مونسان متولد 1349 فارغ التحصيل رشته هاي معماري و مديريت بازرگاني از دانشگاه صنعتي شريف و سازمان مديريت صنعتي و دانشجوي دكتري رشته عمران در دانشگاه شريف است.
وي مديرعاملي سازمان منطقه آزاد كيش را در كارنامه كاري خود دارد.

فراهنگ** 3079** 1823
خبرنگار: علي اسدي ** انتشار: طاهره نبي اللهي